AKVARIUMO DIENORAŠTIS / Aquarium's diary


2014m. birzelio 11.
Senuka "Juwel Record60" akvariuma, 2009m isvykdamas gyventi Airijon, buvau atidaves pazistamam berniukui. Atgavau 2012 vasara, bet del kraustymosi vis nebuvo kur pastatyti. Dabar isploviau ir prileidau vandens, kartu ismeiges kelias samanas ir augalus is balos, ir net karklo saku. Nejungiau nei filtro, nei sviesos. Padariau savo sumastyta nusiurbima per dugna.


2014. rugsejis.
Augalai be sviesos supuvo. Samanos isigavo. Nusiurbiant per dugna, vanduo dvoke puvesiu. Imeciau kelias sakas nuo krumo, kurio senai ieskojau.


2014. gruodzio 04.
Akvariume visos sakos ismirko ir nuskendo.
Samanos suzele. Nusiurbiant per dugna neberea puvesiu kvapo - geras ir sveikas sviezios balos kvapas. Apie sakas atsirado voratinkliai, o juose - miniatiurines apvaliosios kirmelytes.


2014. gruodzio 07.
Paleidziu pirmas zuvytes:
Corydoras aeneus, Corydoras aeneus velo and Corydoras paleatus.
Jauciasi puikiai.


2014. gruodzio 20.
I stiklaini ileidau samanu ir vandens is balos salia namu.


2014. gruodzio 27.
Mano stiklainyje subujojo gyvybe - dafnijos, ziuzeliniai, visokios kirmeles ir infuzorijos su ciklopais.
Isskiriu organizmus ir imu serti atskirai (nes cyklopai minta mazomis dafnijomis ir ju kiausiniais).


2014. gruodzio 29.
Svieziai prisnigo. Emiau tirpinti sniega - busimiems akvariumo vandens keitimams.


2015. sausio 03.
Kairiji priekini akvariumo kampa padariau smeletu - nes Corydorai knisa kaip sernai :) Jiems labai patiko.


2015. sausio 02.
Mano seriama mikroorganizmu ferma per sventes gavo per daug maisto (persirijo kaip tikri pagonys), per mazai sviesos, ir per mazai deguonies, todel vanduo per 1,5-2 paras uzrugo ir trys kartos dafniju isdvese. Likusiame "mixe", kurio beveik neseriau, pagavau viena gyva dafnija ir 2 cikopus. Suleidau juos i atskirus indus ir emiau serti is naujo. Infuzorijos isgyveno, o kartu su jomis ir kirmeles.


2015.sausio.08. paryčiais.
Savo senuke "Juwel Record60" padariau kelis pakeitimus:

1. Pajungiau 6 LED modulių apšvietimą šalia buvusios Osram Fluora 15W dujinės lempos. Pirkau is Lemonos kiniskus (nes kitokiu neturejo) "Waterproof 5050 SMD, 0,72W, 12V, 150* degree, 60mA, 78x13x4mm, 6000K" viso 4,32W. Šviečia taip pat, tik labai žaliuoja. WB pagal Pentax K-5 yra 4500K ir labai daug zalios, tad tenka nusukti i raudona puse. LED apsvietimas daug geriau, nei viena lempa, apsviecia akvariumo gilesne dali. Sviesa nekrenta ant priekinio stiklo ir per ji ant grindu. Tikiuosi - tai sumazins priekinio stiklo dumblejima.
2. Pavrsiun paleidau plūduriuoti samaną Ričiją (lot. Riccia fluitans). Ji trukdo dirbti fleitai nes sukasi ratu po visa akvariuma. Teko i pavirsiu imesti pluduriuojancia saka, kad ji veiktu kaip uztvara ricijai. Kitaip neina berti maisto po fleita, o jis tik tokiu budu nuskesta.
3. Pasodinau 2,5 daigu Anubias. Vienas daigas buvo jaunas, o antras - su seno kamieno dalimi, tai pasodinau atskirai du daigus ir kamiena. Jei kamienas isleis lapus - bus trys daigai. Sitas augalas visada gerai augo amno akvariume ir nuolat zydedavo. Ziedas labai panasus i kalijos.
4. Gavau Javos samanos (eng. Java moss, lot. Taxiphyllum barbieri ), klaidingai vadinama lot. Vescularia dubyana ( kas yra Sigapūro samana, eng. Singapore moss) Geras ir issamus paaiskinimas apie samanas yra cia. Tikedamasis smulkios ir sakotos samanos, gavau ilga daigu gniutula su nekuriais daigais virs 20cm. Suprantu, kad vizualus vaizdas internete mane apgavo - ji smulki atrodo tik dideliuose akvariumuose. Kol kas isskaiziau gniutula ir susmaigsciau i smeli po viena daiga. Ziuresiu kaip augs. Jei sekmingai sakosis, tada naudosiu dekoracijoms apie medi ir dugna. Jei stiegsis aukstyn - teks kelti i kitoki, aukstesni akvariuma.
5. Jau anksciau tureta lietuvisku vandens samanu gniutula (yra bent 3 rusys - mano manymu GojasamanėŠaltinutė ir kažkuri dygė ), isskaidziau atskirais daigais ir susmaigsciau palei galini stikla. Jos daug smulkesnes ir sakotesnes uz Javos samana. Ziuresim, kaip konkurentes augs skirtinguose plotuose keliu savaiciu begyje.
Be lapuotu samanu turiu ir pora samanų rutulįų is kazkurios vietines upes ar ezero. Pasirodo - tai tas pats "japoniskas" Marimo, (eng. Japanesse moss ball) (lot.Aegagropila linnaei (senas lot pavadinimas Cladophora aegagropila )) augantis siauriniame pusryutulyje nuo Austrijos iki Japonijos.
6. Padariau visa akvariumo prieki smeletu. Dabar smelis uzima mazdaug 2/5 dugno ploto. Po ji intensyviai rausiasi Corydoras Paleatus ir Corydoras Aeneus.
7. Pastaciau veidrodi uz galinio stiklo. Jis grazina daug svieos i akvariuma, ir jame, matydami savo atvaizda, intensyviai zaidzia Corydorai.
8. Pirma karta maitinau Corydorus saldytomis truklio lervomis. Ede kaip pasiute. Akivaizdziai idejau pe daug. Po pusdienio antra karta iberus trukliu, ede nenoriai.
9. Del sugedusio JUWEL filtro siurblio, kurio nera pirkti, naudoju maza pigu filtriuka, kuris prastai filtruoja stambias siuksles. Prijunges prie to siurblio (be filtro) ilga zarnele, persiurbiau visa akvariumo vandeni i kita talpa su visomis siukslemis, ir paskui, jau uzdejes filtra, perpumpavau filtruodamas atgal. Kadangi reikejo kelti vandeni aukstyn, ~40 ltr vandens pumpavimas su 300l/h uztruko ~3,5h.. T.y. ~ tik 11,00l/h, o ne 300l/h.
Bet procesas geras - nereikalauja prieziuros, neisplauna daigu kaip pilant is talpos, nereikia keitalioti filtru.
10. Tuo perpumpavimu antra karta isbandziau savo klijuota 72ltr akvariuma. ~40ltr vandens kartu su 4cm grunto ir 4mm stiklu turejo sverti ~47-50kg. Siules atlaike. Pirma karta testuojant vonioje, viena siule neatlaike, kai liko 1-1,5cm iki virsaus :)


2015 sausio 12
Nupirkau vieną Raudoną Kriptokoriną (lot. Cryptocoryne undulata), Valisnerijų pluokštelį, Aquael recirkuliacinio filtro mažą apvalią kempinę ir "Tropical Mini Wafers Mix" tablecių dugninėms žuvims.

Sužinojau, kokios rūšies buvo mano pats pirmasis šamukas, kurį pardavėjas man pavadino "Krapčik". Per 28 metus taip ir neradau tokio pavadinimo. Pasirodo, tai ne "krapčik", o "крапчетый сомик" - taškuotasis šamukas, arba tas pats Corydoras Paletus.

Kritokoriną pasodinau šalia mažo anubio, o Valisnerijas turėjau nukirpti perpus, nes nenoriu, kad siektų vandens paviršių, kuriame plūduriuoja ričija. Po pusės paros matosi rezultatas - augalų dabar jau pakankama, nes ėmė rastis burbuliukai, kurių lig šiol akvariume nesimatė. Kai augalai ūgtelės, praretinsiu.
Mano medžio šakos dalis, kuri artimiausia vandens paviršiui, pagaliau ėmė dengtis žaliu dumbliu.

Su Valisnerijomis parsinešiau pora nepageidautinų svečių - kelias sraiges. Viena iš jų šliaužioja dugnu, ėsdama dumblius, antra šliaužia stiklu, o trečia plaukioja paviriuje, grauždama ričijas. Pastarąją teks mesti lauk.

Ilgokai žaidžiau, kol sugalvoja kaip ant seno kiniško 300l/h siurbliuko, vietoje jo dėžutės su korėta kempine  užmauti Aquael recirkuliacinio filtro kempinę. Įtaisyti pavyko panaudojus papildomas žarneles - įsiurbimas palei dugną, o išpūtinas be jokios fleitos ~2cm nuo paviršiaus. Stiproka srovė vandens paviršiuje sukėlė nenurimstantį ričijų cirkuliavimą ir ištisą jų skalavimą. Jei prieš tai jos plūduriavo viename gale, rinkdamos visas smulkias šiukšles, tai dabar besivartydamos iki puses akvariumo, ir nuolatos skalaujamos, atiduoda iš savęs viską. Tai sukėlė žymiai didesnį drumstumą stambiomis dalimis. Tačiau jau po pusės paros matosi, kaip pasiteisino nauja didelė ir žymiai smulkesnė kempinė - vanduo jau žymiai skaidresnis , o srovė nė kiek nesumažėjo.  Norėdamas išlaikyti tokią srovę ir vandens kokybę, ankstesnę mažą kempinę būčiau turėjęs keisti kas 6-8val. Nors plaukioja dar daug mikro organinių atliekų, bet bendras vandens skairdumas juntamai pagerėjo.

Ant stiklo pastebėjau viena, o paskui šalia dar dvi balzganas apvalainas dėmeles. Pakrapčius stikliniu pagaliuku jos nusikrapštė, bet sruktųra kažkokia tąsi. Vėliau pagalvojau, kad tos dėmelės panašios į matytus taškelius nuo Corydoras ikrelių. Bet jei kažkuri patelė pradėjo dėti ikrelius, tai kur jie galėjo dingti per 2 paras, kai manęs nebuvo namie ? Nežinau, ar 3-5 mėnesių amžiaus Corydorai jau gali neršti. Nors abi mano porelės, nupirktos vienodo dydžio, per mėnesį paaugo taip skirtingai, kad beveik dvigubai skiriasi mase (rūšyje po viena mažesnį ir po vieną didesnį), o mažesnieji intensyiai "turškiasi" apie didesniuosius. Tai gal iš man netyčia pasitaikė nusipirkti dvi poreles?


2015 sausio 13

"Tropical Mini Wafers Mix" dugninės tabletės pakelyje dviejų spalvų - oranžinės ir žalsvos. Vakar vakare pirmą įmečiau rausvą. Mačiau, kaip žuvys ją sudėtingai gainiojo, bet neįkando. Kur dingo tabletė per naktį - nežinau. Ryte akvariumo dugno priekinė dalis buvo nusėta oranžiniais gabalėliais. Labai panašiais į išbrinkusius "Prodac Biogran Small" trupinėlius, kuriais šeriu, tačiau kiek didesniais. O vakar vakare Prodac nebėriau. Nesupratau, kas tai, kol neįmečiau dugninės tabletės. Šį kartą mečiau žalsvą, ir gerdamas rytinę kavą, stebėjau kaip vyksta maitinimasis.

Keturi mano Corydorai taip nesusigaudė situacijoje, kad dažnaiu rausdavosi rausdavo po tablete, nei krimsnodavo ją.
Per pirmą pusvalandį nebuvo matyti nė žymės, kad tabletė sumažėjo ar nukentėjo.
Bet pamačiau, kad Corydorai tais oranžiniais gabalėliais tuštinasi. Šito nebuvau matęs. Nors Prodac Biogran granulės, kuriomis šeriu irgi oranžinės, bet šamukų išmatos visada buvo rusvos spalvos. Kiek žinau iš medicinos - jei išmatų spalva tokia pat, kaip maistas - organizmas neįsisavima medžiagų, arba maiste yra chemijos.
Tuštinasi mano Corydorai taip, kaip dar nemačiau kitų žuvų.
Per pirmas kelias savaites išvis nemačiau nė karto jas atliekant gamtinių reikalų :)
Tai ėmiau stebėti šėrimo metu ir pastebejau, kad jos išleidžia rusvą "gabaliuką" su prikibusiu oro burbulėliu. Visas siuntinys iškart pakyla į viršų, ir ten plaukioja ilgokai. Tvarkingos žuvys - pačios plaukiodamos dugne, dugno neteršia, o duoda srovei nunešti atliekas tolyn.
Naudojant filtrus, siurbiančius nuo paviršiaus, tokius kaip Juwel, praktiškai galima surinkti visas išmatas į filtrą iš karto.

Bus įdomu pamatyti, kokia spalva jos tuštinsis po žalios "Tropical" tabletės.

Po valandos tabletės buvo nugraužtas vienas kraštelis - koks dešimtadalis. Dar po 3 valandų tabletė buvo gražiai apkramtyta iš vieno šono, bet sumažėjusi tik kokiu ketvirčiu. Didesnysis bronzinis šamuka snuo jos nesitraukė, nors buvo akivaizdžiai persirijęs. Kiti priplaukdavo ir krimstelėję vėl nuplaukdavo, nors nebuvo tokie išsipūtę kaip pirmasis. Pirmą kartą pamačiau, kad corydorai nebeėda, turėdami maisto.
Vadinasi vienos tabletės keturiems paaugliams yra žymiai per daug.


2015 sausio 14

Įmečiau tik ketvirtį žalios ir ketvirtį oranžinės granulės.

Nupirkau pas tą patį pardavėją dar po vieną Corydorus Aeneus ir Corydoras Paleatus. Norėjau paimti patinėlius, bet gavau pateles. Bet labiausiai nustebino jų mažumas. Jie buvo tokio pat dydžio, kaip ir amno pirktieji prieš 1,5 mėnesio. Klausiu "ar cia is kitos vados?" Sako "ne, is tos pacios, pas mane šimtai žuvų, tai jos neauga". Įleidus į akvariumą plūduriuoti su stikline jau iš karto matosi kad už mano mažesniuosius jie mažesni dvigubai, o už didesniuosius - trigubai (kalbant apie masę). Lygindamas matau, kaip sparčiai pas mane auga žuvys :)
Nupirkau po vieną mažą daigą Kanadinės Elodėjos (eng. waterweed) ir Ambulis (lot. Limnophila sessiliflora). Beje, pardavejas man pardave kaip Cabomba, ir tik Gintaro Klimaicio pastabumo dėka sužinojau, kad tai ne Cabomba. Anksčiau šios žolės pas mane neaugo, nes jas sukramtydavo Sumatros barbusai. Dabar barbusų neturiu, o Corydorai augalų turėtų neliesti. Kol perploviau, Ambulis sutruko iš vieno daigo į tris.

Popiet antrą kartą (po trijų dienų) ant stiklo pamatęs baltą taškelį neapsirikau - mano Corydorai pradėjo neršti.
Už filtro pamačiau dar du ikrelius. Viso trys - kaip ir prieš tris dienas. Po valandos liko tik vienas. Panašu, kad Aeneus deda o Paleatus suėda. Ta viena issaugojau ir ileidau i subadyta indeli, kad vyktu cirkuliacija.

Pirma kartą perploviau naują filtro kempinę - iš jos purvo išsiplovė daug ir lengvai bet... Grizes prie akvariumo pamaciau, kad jis pilnas smulkiu drumzliu - iskeliant filtra, nuo jo smulkios daleles tiesiog nuvarvejo atgal i akvariuma. Toks reikalas nepraeis - reikes kazka galvoti. Juwel filtras dezuteje su 4 pakopu filtravimu tuo klausimu buvo nepamainomas - kempines keliant i virsu, siurblys nesvara traukdavo zemyn per kempines. Ir siuksles pakildavo kartu su kempinemi.
kazka reikes daryti.

Beje, pastebejau, kad is siurbliuko korpuso eina oro borbuliukai, o tai jau gresia trumpu sujungimu ir katastrofa visam mano akvariumui.
Greiciau jau ateitu Aquael cirkulaicinis...

Iki pietu laikau ijungta Fluora, po pietu - LEDus.

Vakare ant suklijuoto naujojo akvariumo uztepiau papildomas kampines siules - t.y. pastorinau kliju sluoksni.
Padziuvus kelias valandas, ir kliju virsui sustingus, valandu, ipyliau puskibiri vandens, kad siules apsisemtu, ir isnesiau i salta balkona.2015 sausio 15d.
Pirma karta apsilankiau "Akvamanija" parduotuveje.
Pamaciau, kaip veikia dugninis "filtravimas" oro cirkuliacijos pagalba.
Nuskutau nereikalingus klijus nuo akvariumo siuliu. Siurbliuka sukisau i Juwel filtro vidu ir sujunges per alkunele, isvedziau ispurskima toliau nuo isiurbimo.
Is turimu senu baldu pradėjau daryti lentyna dviems akvariumams pastatyti.


2015 sausio 16
Pabaigiau nauja lentyna, ant kurio tilpo abu mano akvariumai.
Antraji - suklijuota akvariuma emiau bandyti, pripildamas vis daugiau vandens ir ziuredamas, ar niekur nevarva. Jau pripildziau virs puses - kol kas viskas gerai.

Ismainiau 6400K lemputes i trasas akvariumu augalams ir sildytuva. Kadangi kaina visu vienoda, paemiau 150w, nors butu uzteke 50W. Bet ikises i akva, kuris ir taip kambaryje turi 22*C ir nustates 24*C, pamaciau, kad neapsirikau - galingesnis sildytuvas labai trumpais sildymo intervalais pakele temperatura iki 24-26*C, ir didziaja laiko dali buna issijunges.

Emiau pilti EMAsolutions "MicroPlantExpert" trasas. Bet kol kas ipyliau 1/3 dozes. Augalai pas mane visada augo ir dabar auga be jokiu trasu, tad man idomu - ar situacija pasikeis pastebimai?


2015 Sausio 21.
Akvariumas knibždėte knibžda. Jame intensyviai veisiasi mano įskiepyti pirmuonys.


2015 sausio 22.
Pagaliau išsirito mano pirmasis ir vienintelis Corydoras Paleatus ikriukas. 8paros ir 4 valandos.}
Pakeičiau buvusį siurbliuką Aquael 500l/h cirkuliaciniu su "Tropical" kempine. Fltravimas padidejo dvigubai. Seno siurbliuko kempinė buvo parudavusi - vos ne užrūgusi. Ir aną filtriuką aš paskutinę savaitę buvau įkišęs į Juwel filtro talpą. Matyt tai ir paskatino pirmuonių augimą ir mažą cirkuliaciją.


2015 Sausio 23.
Nupirkau maistelį mailiui "Tropical Micro-vit Hi-Protein ... for Fry". Realiai, tai maisto dulkės.
Pašėriau vieną kartą.
Išroviau visas Java samanas ir išrinkau ričiją, nes jau užkn... bardakas pirmame plane ir tai, kad Corydorai ant jų deda ikrus. Raudamas ant samanų radau ne vieną pabalusį ikrelį.
Kai kurie Java daigai įsikibę į akmenukus po smėliu išsikėlė su visais akmenukais.

Bevalydamas praradau Corydoras lervutę. Matomai, sumažėjus trynio maišeliui ir mano gasdinama, ji išplaukė į akvariumą per skylutes, padarytas aeravimuisi. Realiai - praradau bet kokią konrtolės ir stebėjimo galimybę. Nusiurbiau dugną ir jame radau beplaukiojančius Cyclops. Jų ten knibžda. Mačiau paukiojančią ostracodą, kurių kelias įleidau atskirai užauginęs.
Vadinasi - mailius ir lervutė turėtų išsimaitinti, jei jos nesuės žuvys.

Visi surinkti ikreliai iš trečio dėjimo supelijo. Išmečiau.

Pavargau rinkdamas ričiją iš Java samanos. Išrinktomis Java samanomis (pirmą kartą) aprišau dvi šakas, akmenį ir vieno akmens "nugarą". Likusias iškėliau į stiklinį indą su vandeniu ant palangės. Šakas įmerkiau į akvariumą, kad nugrimztų, nes jau buvo išdžiūvusios.

Vieną Anubias prismeigiau smeigtuku prie mano keturšakos šakos, kad apkabintų ją, kitą - mažesnį, bet su ilgesnėmis šaknimis - aprišau apie akmenuką ir padėjau ant grunto - žiūrėsiu, kas pirma įsikabins.
Vieną Ambulio daigą perkėliau į naują akvą ir prislęgiau "laumės pirštu".
Žiūrėsiu, kaip ten reaguos į šviesą, nes šis augalas tamsoje susiskleidžia.

Marimo ball kamuoliukus apkarpiau, buvo kažkokie išsišakoję. Stambesnius gabaliukus sumečiau į antrą akva - tegul dauginasi.


2015 Sausio 24
Po pertvarkymo ryte radau apie 20 dėmių nuo ikriukų ant priekinio stiklo ir vieną ikrelį, prilipintą prie žolės stiebo. Samanų išrovimas davė rezultatą - praėjusį kartą tik 1/4 ikrelių radau ant stiklo - kitus ant samanų.
Tą vienintelį (ir vėl) ikrelį ir išsaugojau. Deda c.paleatus patelė.
Indelį su ikreliu priklijavau kampe, kur nėra tiesioginės šviesos. Aqual filtro srovę nukreipiau per visą akva įstrižai į indelį.

Sugaudžiau c.aeneus ir perkeliau į antrą - rezervinį akvariumą, pirmajame palikdamas tik paleatus.
Naujame akva jie jaučiasi taip pat gerai, nes ten daug plačialapių žolių, po kuriais slepiasi.
Padariau antram akvariumui LED apšvietimą iš 8x 1W/90lm/6500K BaltLed elementų. Šviesos DAUG. Pajungiau per kintamos srovės 12V-1A transformatorių. Žuvys ir augalai reaguoja gerai.

Išjungęs Aquael filtrą, po pusės valandos stebėjau vandens paviršių - per dvi paras naujo filtro darbo jokio pirmuonių judėjimo ir jokios plėvelės nelikę nė žymės. Vadinasi - tai tik silpno filtravimo klausimas. Bet vanduo atrodo net per sterilus :)

Trašas šiandien pyliau tik į naująjį akvariumą. Į Juwel kol kas nepyliau, kol jame yra ikriukas. Nežinau, ar tai susiję, bet praėjusi karta ikrelių supelijo, kai ėmiau pilti trąšas.


2015 Sausio 25
Ikrelis nepabalo, vadinasi - apvaisintas.

Akvariumų nešildau. Temperatūra laikosi +21 abiejuose. Iki pajungiant šviesą, naujajame laikėsi +19*C. Vadinasi - LED prišildo. Pavakary išjungiau aeravimą Juwel (oro burbulais) ir palikau tik srovę, ją sumažinęs. Ant Aquael užmoviau mažesnę kempinę, kad vertikali nesiektų dugno, o didesniąją, ilgokai pasikrapštęs, užmoviau ant mažojo siurbliuko naujame akva. Jo vienas lipdukas nutrukęs, tai jis laikosi tik vienokia pozicija. Teko taisyti taip, kad kempinė būtų išilgai paviršiaus.

Juwelyje švietė tik OsramFluora77/15W, o naujajame - tik 8W LED - vienodą laiką - abu pajungti į tą patį taimerį, kuris pradėjo striginėti, nes jo besisukanti dalis buvo prispausta 12V transformatoriumi. Naujajame šviesos žymiai daugiau, nors jis aukštesnis ir gilesnis. C. Aeneus porelė elgiasi kaip pasiruošusi neršti.2015 Sausio 26
Eidamas miegoti, vakar, neiškenčiau mažojo siurbliuko triukšmo antrame akvariume ir jį išjungiau.
Atsikėlęs radau pridėta apie 80-imt ikriukų palei vandens viršų tame ( rezerviniame ;) ) akvariume.
Išneršė Corydoras Aeneus Velo patelė (bronzinis ilgapelekis šarvuotasis šamukas). Įdomu, ar bus apvaisinti ikreliai, nes patinėlis paprastas Aeneus, ne Velo (ne ilgapelekis).
Tai penktas neršimas mano akvariumuose per šį mėnesį. Ir šitas - pats gausiausias.
Klausimas - kelti tuos ikrus į inkubatorių, ar palikti kaip yra ? Nes jei ryt šnerš Corydoras Paleatus (taškuotas šarvuotasis šamukas) patelė kitame akvariume, neturėsiu kaip atskirti tėvų nuo ikrų.
Reikia surinkti...

Visas, su akvariumu susijusius, mano nuotraukas žiūrėkite mano Flickr albume Aquarium, o video - Youtube playliste Aquarium.

Nakti parsitempiau nuo Valdo, pas kuri kalibravau monitoriu, jo nenaudojama maza akva - tik porai savaiciu, ikreliu issiritimui.


2015 sausio 27

Corydoras Paleatus porele vel nerse Juwel'yje. Pirma radau 5 demeles nuo ikriuku. Patinelis puola ir is kart sueda ikriukus. Tada isgelbejau viena ikriuka. Per ateinancias kelais valandas - dar 5 issuagojau. Patinelis surijo apie 20 ikriuku. Kur jam tilpo ?

Giedriui daviau siek tiek savo zoliu (Marimo ball, Lobelia Cardinalis, Limnophila sessiliflora ir augala, kurio pavadinimo nezinau).

Issveiciau Valdo akva, prileidau tik filtuorto vandens ir suvariau visas ricijas.
jo sildytuvas dirba netksliai, o filtras birbia kaip taktorius.
Bet paleidau suktis vandeni per filtra.

Isvaliau antra akva nuo riciju - tiesiog viska isroviau, padariau tolimesniame kampe "kalva" ir ten susmeigiau visas zoles, issyrus Lobelia Cardinalis. Ja palikau plaukioti ratasi pavirsiuje, kol sugalvosiu, ka daryti. Ji grai stiebiasi aukstyn, bet jos saknys smeletame grunte tik puva, bet neauga.
Dumblo nuo riciju buvo koks puslitris.
Visa grunta perkasiau kosdamas per sieteli - sietelyje liko visos stambios detales.
Vandeni atgal supyliau ta pati.

Ikru indelis Juwel vel slidus. Keli tik vakar surinkti ikreliai jau apsinese pelesiu.
Supykau, ir padariau trumpa ir silpna dezinfekcija su Kalio permanganatu, bei sukeliau juos visus su indeliu i Valdo akva, kur tik ciaupo vanduo ir ricijos. Tame paciame dezinfektoriuje pamirkiau keliu rusiu po viena augala ir imeciau pluduriuoti prie ikru. Bus kaip bus. Pades - gerai. Nepades - irgi ne beda. Bus tu ikru. Tiesiog nenoriu nei pilti chemijos, nei galiu zaisti kas kelias valandas su perplovimais.

Paskaiciau rusu forume apie dezinfekcija ir trumpam uzejo noras viska ispilti ir isvirinti :)
Suprantu, kad pas mane Juwel yra jau visokio gyvio. Gal but - ne tik gero :)

Pajungiau abi LED sistemas ant vieno 12V,3A DC maitblokio - veza pilnai ir galiu pajungti per laiko rele.


2015 sausio 28
Perrinkau dar didele dali ikriuku. Dali ismeciau. Aeneus ikriukuose jau matyti mazos lervutes.
Laikau atskirame akvoje. Pekeliau i dvi skirtingas stiklines. Dezinfekavau kalio permanganato lengvu tirpalu visa turi.


2015 sausio 29
I antra akva ipyliau 2cm trasu - pirma karta.
I Juwel trasu nepilu jau 2 sav.
Antrame akvariume "kalva pasiteisino - visas stambus dumblas savaime nusileidzia i pakalne prie filtro.Senas filtriukas vel duoda siek tiek "zaibu". Laukiu AquaelFAN3+700L/h.

Ikrai vienas po kito puosiasi pelesiu.
Ikru negaila, bet gaila laiko, praleisto prie ju.


2015 sausio 30
Pagaliau sugavau taskuotoju porele ir perkeliau i antra akva.
Siandien sildau ir seriu, vakare atvesinsiu vandeniu is balkono ir ziuresiu - des ikrus ar ne ?
Jei pades - po nersto iskelsiu pora i Juwel.

O štai čia - šiek tiek teorijos apie šviesą ir fotosintezę.

"Peak Chlorophyll Color of Wavelength Type Rainbow":
662 nm a Red, 643 nm b Red, 453 nm b Indigo, 430 nm a Indigo
Fotosintezes maksimumai vyksta prie tokio ilgio bangu. Tai nereiskai, kad fotosinteze nevyksta kitose bangose. Tai tik virsunes.
O visa, kas trumpiau 380nm - kenkia augalams, ardydami ju membranas.
O tai, kas dar trumpiau - yra UV ir naikina gyvus organizmus :)

Štai visų Osram Liuminescentinių lempų spektrų lentelės.

Skiriasi tik CRI (spektro kokybė) ir spalvos pasislinkimas(K). Tad galima naudoti VISAS. Visos jos turi sviesos tarp 430nm ir 543nm, bei 643nm ir 662nm. Ir kam naudoti tik raufdonai-violetine Fluora, kuri iskreipia spavas, jei galima naudoti naturalios spalvos CoolWhite 965 :)
Delux965/954/940, Biolux965 ir Natura76 - kokybiškiausia naturali. Skywhite 880 - šalčiausia balta su augalų spektru, Fluora77 - tik augalams, nenaturaliai rausva.

Taskuotuju porele eme deti ikrus. Ka tik maciau, kaip pati patele, nesiojasi tarp peleku du ikriukus - viena padejo ant lapo, tada beieskodama vietos kitam, rado ant stiklo savo padetus ikrus ir kelis ju suede, dar tebesinesiodama kita tarp peleku. Tai erzina...


2015 Sausio 31
Taskuotuju porele nebededa - iskeliau i Juwel, palikes bronzinius antrame. Is taskuotuju ikru liko tik 4vnt ant stiklo ir kazkiek po pluduriuojanciomis zolemis - kitus suede bronziniai. Ikreliu nejudinau.
Kol kas bronziniai nerodo noro nersti.
Numuziau dar temperatura. Ners ar ne - ryt iskelsiu i Juwel, o antroje akvoje kelsiu temperatura, isjungsiu sviesa ir narsinsiu ikrus.

Vakare radau besiritanti viena ikreli.
Kadangi 24d paemiau viena Paleatus, 26d 78-nis Aeneus ikrelius, o 27d - dar 5 Paleatus ikriukus, tai nezinau, kurie isliko, o kurie ne. Ikrelis gali buti ir 5.5 paros Aeneus, ir 7.5 paru Paleatus.
Kiti dar vystosi, bet ju nedaug, tai visiskai neaisku, kas liko :)
Padejau issilupti galutinai is suplysusio ikro, nes ikrelis nebuvo prilipes prie jokios sieneles, tai mailius plaukiojo kaip su skafandru, neturedamas kur isiremti ir nufilmavau. Sitas 10k gyvybingesnis uz pati pirmaji, kuris vos judejo issirites ir nesugebejo paplaukti pirma para.


2015 Vasario 01 sekmadienis
Lervute puikiai jauciasi.
Ja ir likusius ikrus, atskiruose indeliuose, perkeliau i Juwel ir pakeliau temp iki +24*C.
Valdo akvos vandeni su kalio permanganu ispyliai, pripildziau vandens is balkono, Juwelio ir antro akvos ir letai privarvinau dar tiek pat sviezaus is ciaupo. Temp Iaikau +20*C. I ji perkeliau bronziniu pora, bet jie tuno issigande.

Antroje akvoje begaudydamas bronzinius, nubraukiau nuo stiklo tris ikriukus, liko 1 :)
Ar ju nesutraiskiau - nzn. Ar isgyvens akvoje ant dugno - irgi nzn. Teks keisti vandeni, nesiurbant dungo. Nors kaip tik reiketu surinkti maisto likucius. Kitu ikru dar yra ant zoliu.
Pakeliau temp nuo +21*C iki +24*C. To akvariumo nebejudinziu ir jame sviesa mazinsiu perpus nuo rytojaus. Siand negaliu, nes supyliau norma trasu. Jei sviesa isjungsiu visai - zus augalai. O nei isrinkti augalu galiu, nes ant ju ikrai, nei israuti pasodintus, nes dabar jau yra ikru dugne. Tai paliksiu kaip yra.

Darau timelapsui kadrus kas1 min i Lobelia Cardinalis su K7. Eina uzstatyti tik 99 kadrams, tai praziopsojau koki pusvalandi. Emiau daryti Timelapse su K5 kas 1 minute Kanadines Elodejos pridetinem saknim - pats augalas visiskai neauga - virsune plika, bet saknys tiesiasi zemyn jau per sprindi. Pries kelias dienas buvo viena, dabar dar dvi saknys beveik toje pacioje vietoje beveik sieka dugna. Teks traukti Anubi i sali, nes kitaip ji apzels. O jis jau gali buti suleides saknis apie akmeni i grunta.
Vanduo judina augalus, bet negaliu isjungti aeravimo del ikru. Istrinsiu dali kadru ir tiek.


2015 vasario 02 pirmadienis
Nuo Giedriaus gavau pluduriuojanti Limnobium laevigatum (eng. Amazon Frogbit). Is vieno centro auga 9 mesingi lapai ant ilgu kotu, sudarydami ~13cm puokste ir ilgesnes nei pusmetrio mesingos saknys. Kol parsinesia - 3 is 9 lapu nuluzo, o storas saknis nukirpau mazdaug uz 8cm. Lapai issivarte netaisyklingai, tai parisiu svareli, kad temptu zemyn ir gerai issitiestu. Kol kas uzmerkiau i nusistovejusi vandeni is ciaupo, numirkimui. Nes plika akimi matosi, kad saknyse knibzda.

Belaukdamas, kol Valdo akvariume ners C.Aeneus, radau Juwel ant stiklo isnersusi C.Paleatus. Vel ta pati istorija - daug tusciu demiu ant stiklo ir tik 2 ikreliai sveiki. Paemiau nuo stiklu 3 ikriukus. Jei paliksiu - sues.
Ileidai i stikline ir ikisau i tame paciame akva esanti Juwel filtro korpusa - ten bus silta, bet negaus sviesos. Du is ju graziai rusveja.

Juwel dugne pasmaciau besliauziancia sraige - mazojo pirsto nago dydzio. Spejau nutverti. Nemaciau jokios sraiges bent savaite, o cia - tokia dicke.2015 vasario 03 antradienis
Lervutė laikosi puikiai ir akivaizdžiai keičia formą. Trynio maišelio jau nebesimato, reaguoja į patekusias maisto dulkes. Maistą dedu ant adatos galiuko :)

Gavau sijoto smulkaus zvyro ir dar smulkesnio zvyro su molio premaisomis - rausvo.
Pirmas - gruntui, antras - pogrunciui, nes molis - derlingas.
Šiek tiek sijoto išploviau, pakaitinau ir dar kart perploves ėmiau berti į Valdo akva. Porelė bronzinių, kuri visas dienas jame elgėsi vangiai i baugiai, puole prie zvyro kaip isprotejusi :) Kelis kart labiau, nei vaikai puoa nat saldainiu. Zuvys netiketai atsigavo ir nenustodamos zujo.
Para mirkyta kalio permanganate, naujaji Amazon Frogbit ileidau aps bronzinius, parises svinini svarsti, kad kiek panardintu, ir lapai palei pavirsiu issitiesinu, nes netaisyklingai suvirte.


2015 vasario 05 paryciai
5 paru lervute pradeda panaseti i zuvi :)


Po pietu vel nerse taskuotieji.
Surinkau 5 ikrus. Vienas is senuju pradejo pelyti, prilipes prie kitu dviesu. Noredamas atskiri ji nuo kitu dvieju, sugadinau du gerus ikriukus. Stikline su ikriukais ileidau i antra akva.

Aeneus ant naujo grunto atrodo, kad jauciasi puikia, bet nenersia.


2015 vasario 07 šeštadienis
Parėjęs po žygio radau išsiritusį ikrelį, kuris bvo matomoje vietoje ant stiklo antrame akvariume.
Kažin kiek jų ten dar buvo.
Kol kas lervučių judėjimo nematau. Po poros parų - ieškosim judesio ir imsism maitinti.
Į tą akvą tada galesiu paleisti ir savo jau išsiritusį mailiuką, kuris kasdien akivaizdžiai keičiasi.2015 vasario 08 sekmadienis
Vakare stiklineje, antro akvos dugne radau dar dvi issiritusias lervutes.
Trecia lervute radau plaukiancia antro akvariumo dugnu - turbut ta, kuri issirito is ikrelio, buvusio ant stiklo. Turiu viso jau 4 mailiukus :) Tris naujokus sukeliau i Juwel, i indeli pas pirmaji, kuris jau dvigubai didesnis. Prie ju ileidau dar du ikrelius, kurie galetu issiristi. Like vis tiek pelija.

Juwelyje filtra apverciau aukstielninka ir nuleidau i dugna, kad kempine uzmauciau/numauciau plovimui is virsaus. Uzmoviau didziaja kvadratine kempine. Srove dabar eina palei dugna, aeracija pritraukia be problemu.
Isplovaiu abi kempines - mazaja nuplikiau ir uzmoviau ant mazojo siurbliuko antroje akvoje.

Antrame akve, kur pilu trasas - supuvo daug augalu, kurie Juwelyje auga. Isrinkau didziaja dali ju ir ismeciau, nuskabes tik sveikas virsunes. Stiklai pasidenge rusvu dumbliu, nuvaliau. Paleidau filtravima, susmaigstes visus augalus, ir nebepalikes pluduriuoti.

Isleidau vandeni is Valdo akvos ir isrinkau samanas su ricija. Ryt keisiu grunta i zvyra su moliu apacioje.2015 vasario 09
Padariau Valdo akvai restarta su smeliu, rausvu moletu zvyru ir sijotu zvyru.
Vanduo nenusidaze rausvai. Prileidau vandens is ciaupo ir palikau nusistoveti su keliais daigais.
Ryt idesiu savo senuka mazaji filtra ir paleisiu suktis.

4 mailiukai gyvena puikiai, daugiau neissirito.


2015 Vasario 10, antradienis
Gavau šiandien iš Šiaulių pirktą Aquael FAN3+ 700l/h filtrą.
Su bėdomis - leidžia pro viršų, nėra popierių ir neturi visų jungčių.
Bet dirba normaliai - man per stipriai.
Įdejau temą apie problemą i Facebook ir video i Youtube.
Buvau užėjęs į "Gitromą" - paėmiau geltoną termometrą, dar vieną mažą kempinę ir gerųjų bakterijų. Ji man atidavė pinigus už lemputę.

Prileidau Valdo akvą pilną vandens iš čiaupo, įdejau mažajį siurbliuką ir paleidau suktis. Vanduo nuo molio nesidažo, bet grunte renkasi burbulai. Gerų bakterijų supyliau po minimumą į visus tris akvariumus. Ko gero Juwelyje aš jas nužudžiau, nuplikydamas kempinę, ir nuo to prasidėjo mano dumblių problemos. Į antrą akvą pripyliau daugiau - 3/4 vandens, įjungiau FAN3+ ir palikau suktis, bet turėjau srovę prisukti 2/3, nes net gruntą viename kampe pradėjo kelti :)
Be to - numušiau abiejų šildytuvų temperatūrą iki +22*C vietoje +24*C.


2015 vasario 11, trečiadienis.

Padariau restartą antram akvariumui. Molis, žvyras, smėlis.
1/2 seno vandens, 1/2 iš čiaupo.
Dar šiek tiek gerųjų bakterijų, keli augaliukai ir Aquael FAN3+ 700l/h filtras. Filtras net akmenukus pakelia nuo dugno, jei paleidziu visu galingumu :) Tai primazinau srove per pus. Be fleitos, be aeravimo.
Vietoej originalios uzmoviau smulkia maza kempine nuo mazojo siurbliuko, o i valdo akva ant maziuko uzmovia tokia pat, tik nauja.
Be šildymo laikosi +21*C.

Juwelyje bronzine merga vel nori nersti. O ryt as isvaziuoju...2015 vasario 12, ketvirtadienis
Aplankiau Kaune Gintarą Klimaitį ir jo akvažolyną.
Pamačiau kaip auga ir kokiomis salygomis.
Pakalbėjome, parode literaturos, papasakojo apie irisus.
Ji domina fotografijos.
Supratau ne viena savo klaida.


2015 vasario 13 penktadienis

Vilniaus PC BIG'o Akvazoo pirkau :
Aquael alkune FAN3+ (1,20Eu) AQE101215.
"Tropical Healthosan" nuo pelesio 30ml/300l (1,68Eu) kod32071.
"Tropical Welsi Gran" smulkių granulių dugninėms žuvims "TRO60463" 65g (2,52Eu).
"JBL Artemio kid" - kiausineliu artemiju ritinimui. 230g (7-8l vandens) 5,40Eu. (galiojimas TIK iki 2015.06).

Namo grizes po pusentros paros, radau ramiai gulincias zuvis, ir gyva, nors ir perserta mailiu.
Vanduo antrame akve isskaidrejo.
Mano introdukuotieji augalai tiek antrame, tiek Valdo akvariume me puti.
Visi kiti - gerai.
Paseriau zuvis saldytais trukliais. Išvaliau mailiaus indeli ir nufotkinau visus keturis.
Didysis, issirites pries 13 paru:

Du, rasti stiklines dugne vasario 08 d. Abiems yra 5,5 paru:

Smulkiausia lervute, ir panasi ididziausiaja, rasta akvariumo dugne vasario 08d.
Speju, kad issiritusi vasario 07 ir prabuvusi para akvariume. Dabar jai 6,5 paros:

Ismeciau supuvusius augalus.
Dali augalu is Juwel su melsvadumbliu isroviau i 4 ltr bambali, uzpyliau vandeniu ir ipyliau AlgExit. Kazkoks actas ten. Ipyliau kokius 1,5ml i 4ltr. Tai cia smugine doze turetu buti, nes 10ml/100ltr norma (1ml/10ltr).

Užmerkiau 1/5 arbatinio saukstelio artemiju kiausiniu misinio ritimuisi stiklineje vandens. Tai buvo 14d 00*00val.

GANA sioms paroms kompu...


2015 vasario 15 sekmadienis
Sumečiau visus augalus (išskyrus ričiją ir kelis kuokštus samanų) į kibirą ir užpylęs dvigubą doze AlgExit, bei ...(nuo pelesio) uzdengiau juodu šiukšlių maišu nuo šviesos.
Šakas, kurios apzeldintos samanomis - taip pat į kibirą.
O šakas, kurios buvo be nieko, išėmiau visai lauk.

Perkasiau gruntą Juwelyje, patraukdamas iš priokio centro smėlį. Po kiek laiko pamačiau šliaužiančią sraigę. Dar pakasęs po filtru, pamačiau kažką grunte besiraigant - pasėmiau su sieteliu ir negalėjau patikėti - iškasiau paprasčiausią slieką. Kokių 6cm ilgio.2016 vasario 16 pirmadienis.
Su kristijonu vaikščiojant pajūriu prisikasiau į kuprinę gero žvirgždo.


2015 vasario 17 antradienis
Radau nugaišusį vieną iš keturių mailiukų.
Išvirinau gruntą ir daviau Kristijonui persijoti - po visu kibiru buvo tik sauja smelio.
Restartavau Juwel akvariumą - išmečiau visą sena gruntą ir išpjoviau originalų Juwel Filtrą. Apsukau pirmą kartą priekiu į priekį, kad matytūsi JUWEL ženkliukas.
Dugninis nusiurbimas, molingas žvyras, kampe smėlis ir vakar parneštas gruntas - sunaudojau tik pusę.
Įpyliau tik viena butelį seno vandens. Dar 1/4 prileidau is antos akvos, o likusius - is ciaupo.
Susodinau dalį žolių. Vanduo skaidrus pasidarė per pora valandų - dar iki siurblio pajunguimo.


2015 vasario 18 treciadienis
Krito dar vienas mailiukas. Beliko du.
Tiketina, kad priezastis - ta pati. Bet kokia - nezianu. Vietos pasikeitimas ? Vandens ?


2015 vasario19 ketvirtadienis
Ryte turguje pirkau svieziu menkiu ikru - jie smulkus. Imeciau Coriams - labai patiko.
Imeciau kelis trupinukus ir mailiu - didysis maciau, kaip draske :)
Nupirkau dar ir sausu mieliu - sitos geros, ištirpo is karto.
Perskyriau zooplanktona i kelis indus, puse seno su sraigemisispyliau lauk2015 vasario 20 penktadienis
Ryte radau didįji mailių negyvą ir visa pasidengusiu didziuliu sluoksniu pelesio - per nakti.
Nesupratau kaip. Liko vienas mailiukas...
Nusipirkau du statybinius armavimo tinklelius Senukuose - zvirgzdo sijojimui. 2x2mm baltas gana silpnas ir 5x5mm akimis oranzinis labai tvirtas.
Iš Gitanos gavau dar šiek tiek žolių - Raudona Kriptokorina, kelis nedideles "ne kriptokorinas", rausvomis apaciomis - nzn. rusies, bet man labiausiai panasu i C.Affinis ar C Usteriana. Wiki raso, kad C.Affinis tai sunkiausiai auginama Krypta :)
Dar pora smulkiu daigu panasiu i Valisnerija, bet 4-5sm aukščio ir zalia Echinodorusa, panasu i E Amasonicus. Ir jei taip yra, tai blogai, nes jie uzauga iki 50cm, o as prasiau zemaugiu.

Kelias persodinau antrame akvariume, o didziaja dali susodinau Juwel.
Kelias mazytes dugnines sraiges nuo augalu is Gitromos imeciau i savo komposto inda.

Isvirinau dvi minkstas sakas nuo juros ir imeciau i akva - mazesne i Juwel, didesne i antraji. Mazoji nugrimzdo jau po geros valandos.
Antrame akvariume sujudinus grunta (persodinant) ant smelio ir grunto filtras isplausto rusva molio atspalvi. Ten, kur sukasi srove - jo nera, o ten, kur srove tiesiogiai nepasiekia - yra.
Anubio lapai antrame akvariume atrodo labai prastai.


2015 vasario 21 Šeštadienis.
Antrame akvariume didzioji saka nugrimzdo per para. Ryte pries isvaziuojant i zirgyna su vaikais, primontavau Juwelyje dar du LED modulius - į tą pakraštį, kur anksčiau buvo JUWEL filtras.
Pakeliui is Zirgyno su vaikais pririnkome prie juros akmenuku - augalu ir samanu aprisimui.
Zvirgzdo paimti nepavyko, nes bangavimas buvo per stiprus.2015 vas 22 Sekmadienis
Infuzorijos dauginasi labai gerai.
Parinkes svirkstu be micro kirmeliu, keliasdesimt supyliau i Juweli.2015 vasario 23 Pirmadienis
Nuo juros parsitempiau 29kg sijoto grunto Gintarui Klimaiciui.
Rades zalia ir pajurio isplauta sakni, ja tiesiog nuploviau ir imerkiau i antra akva.
Pluduras antrame akvariume isaugino du uglius, tai as nukirpes po viena imeciau i Juwel ir Valdo akva.


2015 vasario 24 antradienis
Sugavau is Valdo akvos mazuosius Corydorus - taskuotus suleidau i antraji, o bronzinius, i Juwel akvariuma. Pateles palikau, kad neimtu nersti kur nereikia.
Grizes is Palangos velai vakare radau nebegyva paskutini mailiu.
Ir ant jo indelio isores - isnerstus ikriukus. Akvariume tik dvi pateles, tai jei ikrelius praziopsojau vakar, kol dar buvo patineliai - tada jie apvaisinti. Jei isnerse siandien - tada neapvaisinti. Ryt bus matyti, nes neapvaisinti pabals.
Antrame akvariume vel ima ruduoti viena siena, kaip ir pries valyma. Nesuprantu, kas tai. Kitur to nera, vadinasi - ne nuo molio grunte, nes molis yra visur, o ruduoja tik vienas.


2015 vasario 25 treciadienis
Isploviau kempines ir pakeiciau - didziaja kvadratine is Juwel i antra akva, o is ten mazesne i Juwel.
Abi kempines turejo rusva atspalvi ir keista rugstu kvapa - ne pelkes, o durpyno. Ar cia nuo molio ?


2015 vasario 26 ketvirtadienis
Vakar eme pelyti saknis, tai vakare nuvirinau viena gala, o siandien - kita.
Saka idejau i Juwel.
Ikriukai ima pelyti, nors as ju nejudinau. Toje puseje, kur sviesa - pradejo balti nuo virsaus, ir nesupelijes liko vienas. Is kitos puses, kur nera sviesos - dar nesimato pelesio.
Tai tas ankstesnis pelijimas arba mazo apvaisinimo beda, arba sviesos patekimas, nes jos gavo visada.
Kaip reikai paruosti nesrtui akva ? Nudengti dangti, palikti filtra ir tik pluduriuojancius augalus, kurie pasiims sviesa is virsaus, o i akva ji nepateks ?
Antrame akvariumje su pora taskuotuju vakar nusiurbiau 5ltr, siandien dar 6ltr, ir siand supyliau atsaldytus vakarykscius 5ltr. Temp nukrito nuo +24*C iki 22*C. Dar nusiurbiau dugna ir Juwel, ir antroje. Juros gruntas Juwelyje fantastiskai graziai sukasi, ir nekyla molis, o antrame akve zvyras per smulkus, ir kyla molio reusvi debeseliai.
Tai... reikes pakeisti visa zvyra is antro akvos i Jurini grunta, ir pripilti jo dar gausiau, kad padengu molinga zvyra 3cm.
Pluduro uglys Juwelyje auga kaip pasiutes.
Dar pravirinau bliuda sijoto juros zvirgzdo - kitiems akvariumams.


2015 vasario 27 penktadienis
Ziuredamas augalus vinoje el. parduotuveje, suzinojau, kad mano Elodeja Canadensis is tikruju - Egeria Densa. Mano augalo vainikai tankesni ir juos sudaro ne 3, o 4 lapeliai.

Lobelia Cardinalis atrodo visai kitaip, nei mano mire augalai...


2015 Vasario 28 sestadienis
Visi ikriukai supelijo nejudinti. Be to - juos is ten nudraske zuvys, arba jie patys nukrito, nes nebera.
Sukeliau visas zuvis i JUWEL.
Ir visus augalus, isskyrus ricija ir samanas. O Anubius pririsau prie naujos sakos.
Zuvys jauciasi gerai ir iskart pateles duodasi apie stikla - nerstui :)

Su Luku ir Augustu issiurbeme visa vandeni is antro akvos, iskabinau Valdo duota zvyra iki molingo zvyro ir pridejes juros zvirgzdo, supyliau ta pati vandni atgal. Supyliau visa trilitrini savo mikroorganizmu fermos kartu su Ricija. Is augalu palikau tik Amazones pludura ir stora nugrimzdusi sausuoli. Vandens buvo 43Ltr (akvariumo isore - 72Ltr).

Po persodinimo didziausias Egeria Densa stiebas nupuvo. Kazkas su tuo gruntu ne taip - reikia sraigiu, kad kedentu?


2015_0307 Šeštadienis
Antradieni isvaziavau is namu i Vilniu, ir šeštadieni grizau.
Maisto akvariume ryskiai per daug, bet visos sienos nusetos ikrais. Dalis suesta, dalis supelijusiu. Ant galines sienos net su akmenukais priklijuota.
Sieneles apaugusios sprindzio ilgio siuliniu dumbliu ir dar kazkuo idomiu.
Filtras pasidenges rusvu apnasu.

Antrame akve, kur nebuvo sroves, o tetis imete pasaro tablete, ji isbrinkusi, uzrugusi ir pasidengusi centimetro storio pelesiu.

Parsiveziau nuo Gintaro Klimaicio zoliu - dalinai uz zvirgzda, kitas nusipirkau.
Ir kelias parveziau ne sau, o klaipedieciui Kestuciui Adomaiciui.

Sufotkinau zoles stiklineje tokia tvarka:
1. Stringy moss (ne mano)
2. Monte carlo (Micranthemum)
3. Staurogyne Repens
4. Rotala colorata - raudoniausia rotala.
5. Echinodorus Vesuvius (ne mano)
6. Eleocharis (ne mano) su stringy moss
7. Aponogeton undulatus
8. Eleocharis vivipara
9. Eleocharis acicularis
10. Helantium Tenelum (Echinodorus)
11. Hygrophila polysperma
12. Lomariopsis lineata (drebutis) (Monosolenium tenerum)
13. Willow moss (Fontianalis antipyretica) - auga Lietuvoje.
14. Rotala rotundifolia - orinė forma.
15. Rotala rotundifolia - vandenine forma.
16. Hemianthus glomeratus
17. Cryptocoryne nevillii - maziasuia is Kriptokorinu.


2015_0308 Sekmadienis
Ant sieneliu like vos keli ikriukai - kiti suesti.


2015_0309 pirmadienis
Su Mariuku isleidome visa vandeni is antro akvos.
Iskabinau lauk zvirgzda, smeli ir molinga zvyra.
Paskui sudejau vien zvirgzda,ir supyliau atgal vandeni, dapyles 7ltr RO vandens.
Dugno vanduo smirdejo rugstimi.


2015_0310 antradienis
Su Mariuku buvome Akvamanijoje - nupirkau 2m 16/22mm slango ant FAN3plus ir dvi amano krevetes. Pamatavau Juwel vandeni - pHvirs8, gH-virs13.
Amano krevetes is karto pasijuto lyg namie ir puole darbuotis.
Paskui su Mariuku eidami kapoti krumu, pasememe stiklaini su ciklopais, dafnijomis ir ostracodomis is pelkes. Veliau as vienas prisemiau dar daugiau. Nesugalvojau, koki naudoti sieteli perkosimui. Dabar jau zinau - imsiu smulku plastikini nuo arbatos.
Vakare isgreziau daugybe skyluciu zarnoje, ~1.5m jos uzmoviau ant filtro ir taip uraganine srove tapo tolygia, o filtravimas isliko galingas. Dar negavau zarnos laikikliu su lipdukais, tai neina itvirtinti kur noriu.
Po to susodinau visas zoles is Klimaicio ir po viena-kelis daigus is Juwel akvos. Juwelyje Kriptos auga ir leidzia saknis, bei naujus, kietus lapus, tai augalai apsiprato ir viskas gerai.
Ileiau ciklopu ir ostracodu is pimo parsinesimo i Juwel. Plika akimi matyti, kaip jos plaukioja dugne ir prie filtro.
Antros akvos siurbli pajungiau ant taimerio kartu su sviesa - kad nakti neuztu. Tai augalai tures du rezimus - su sviesa ir siurbliu diena, ir be sviesos ir sroves nakti.2015_0312 ketvirtadienis
Aprišau turėtomis senomis ir naujomis samanomis sakas, pagali, akmenukus ir padėjau į Juwel dugną, bei antrą akvariumą.
Pasodinau naujai parsinestus is balos augalus - į abu akvariumus.


2015_0313 Penktadienis
Nupirkau dar tris amankes is Akvamanijos. Perploviau po tekanciu vandeniu. Didžiausiai ilgiausiai stovėjo nejudėdama.
Per pora valandu persijojau kelaisdešimt kg žvirgždo Giruliuose. Smulkesnis, kurį sijojau triskart - tobulas augalams. Stambesnį, sijotą dukart paliksiu žuvų akvariumui, nes ten dažnaiu dugną siurbti - stambesnius akmenukus lengvaiu praplaudineti nuo š...

Pripildžiau antrą akvariumą gruntu ir dalinai persodinau augalus, nes lig grunto trūko, o augalai buvo vienoje pusėje.
Vėlai vakare iš Juwel išsiurbiau visą smelį, siurbdamas su vandeniu, o paskui vel ir vel supildamas vandenį atgal.


2015_0315 Sekmadienis
Prisėdęs su rytine kava prie akvariumo, pamačiau mirusią krevetę po filtru. Kia pamačiau ir antrą, supratau, kad tai tik jų išnaros - visos penkios Amano krevetė sveikos ir gyvos.
Corydoras Aeneus patelė su didesniuoju patinu vėl neršia. Mažasis patinas visiškai tame nedalyvauja. Tai dar neaišku - patinas ten ar patelė. Stebėjome kartu su Augustu.
Bet ikrai išbūna neilgai - patinas ju iesko ir suėda. Po triju dienu reikia patele kelti i kita akvariuma ir paskui ikelus patina, ziureti, kas bus. Gal pavyks išsaugoti mailių, kol yra natūralių dafnijų ir ciklopų.
Vien nuo uždengto dangčio Juwel laikosi +23*C, o Antrema akvariume beveik +25*C.
Visi iš lauko parsinešti augalai auga abiejuose akvariumuose, nė vienas nenurudavo, nesusmuko.


2015_0316 Pirmadienis. Pamaciau, kad taskuotoju porele nori nersti ir perkeliau visus tris i antra akva. Isnerse kazkiek ikriuku, bet dali surijo.
Pavakary ejau semti su pasidarytu sietu ciklopu. OI, kokia ju mase po langais... Zuvys ir krevetes ejo is proto.
Padariau galine sienele is dvigubo tinklo ir vietiniu samanu tionklo tarpe. Ir tada pastebejau, kad du elementai kinisku LED diodu (is Lemonos) nebedega. Tie, kurie gaudavo vandens purslu nuo aeravimo.
Temperatura diena antroje akvoje buvo +24*C (tik nuo sviesos ir filtro variklio darbo). Nakciai praveriau orlaide.2015_0317 Antradienis.
Antame akvariume del salia atidarytos orlaides (ir nakti neveikiancio siurblio) temperatura nukrito iki +21*C (nuo +24*C). Iskaitinau sijota grunta ir pripildziau Juwelyje trukuma, kuris susidare nusiurbus pries kelias dienas visa smeli. Eisiu tvarkyti sviesos ant dagcio.


2015_0318 Trečiadienis
Nupirkau dar 6vnt BalrLED S23 1,2W Baltus diodus. Nulupau 4 kiniskus (su is ju jau sudege nuo purslu). Sulitavau viska i viena kruva- 8x S23 ir 2x kiniski, viso ~11,6W, apie 1000Lumenu. Isemiau lauk OsramFluora.
Taškuotuosius sukėliau atgal i Juwel.
Prilipdziau po viena juosta 5050LED ant abieju dangciu. Juwelyje ta juosta nukrito i vandeni jau po keliu valandu. Ir sviete po vandeniu :) Isemiau ir nukirpau.


2015_0320 Penktadienis.
Nukrito i vandeni ir antra atkarpa 5050LED sviesos antrame akvariume. Istrauke tevukas, man bunant Vilniuje.


2015_0321 Šeštadienis
Grizdamas is Vilniaus, parveziau nuo Raimondos B. 17vnt red cherry kreveciu i antra akva, sraigiu Melaniju (ne sau) ir kazkokio pluduro, panasaus i pludenas, tik stambesnio.
Perkeliau is antro akvos dvi amankes pas corydorus i Juwel, pas likusias amankes. Desimt Melaniju ileidau prie zuvu, o pludurus suleidau i Antra akva prie augalu.2015_0323 Pirmadienis
Imeciau i Juwel nauja tablete zuvims ir puse tabletes krevetems nuo Raimondos - jos byra vos zuvims prisilietus. Pasklido po visa akvariuma. Gal ir gerai, nes krevetes gaudo maista vandenyje ir nenusinesa tabletes.
Augalai abiejuose akvariumuose leidzia sviesius jaunus lapus ir darosi skyleti - tuksta medziagu. Pripyliau +7ltr osmosinio vandens i Antra akva. Dabar yra 8cm nuo virsaus - maksimumas. Vidinis gryno vandens kiekis be grunto yra 48Ltr.
Pakeliau slanga-fleita, kad cirkuliuotu pavirsiuje. Pliauska gan garsiai.
Visi trys islike ikriukai antrame akvariume auga gerai - akivaizdziai matyti besiformuojantys mailiukai. Tai pirma karta zinau, kad jie tikrai yra taskuotieji.
Abiejuuose akvariumuose temperatura laikosi +21*C.
Vakare velai radau viena ikriuka antrame akvariume issiritusi - tuscia kiautuka ant stiklo (7 paros prie +21*C). Lervute kazkur plaukioja akvariume :) Viena ikriuka netycia pamaciau ant dugno, ir pagaves ileidau i stikline.


2015_0324 Antradienis.
Šiandien antras taskuotojo (C.Paleatus) ikriukas stiklinėje issiritęs (8 paros prie +21*C). Trecia nuemiau nuo stiklo ir paliedau i ta pacia stikline. Uzdengiau dumbliu-salota.
Surinkau nuo Juwel stiklo du bronziniu (C.Aeneus) ikriukus (isnerstus 03-15d), kurie formuojasi gerai ir suleidau i kita stiline antrame akvariume. Like ikriukai ant stiko supelijo, tai nuvaliau.
Vakarop Juwelyje vel nerse C.Paleatus. 5 ikriukus surinkau ir suleidau i trecia stikline Antrame akvariume.

Suberiau i trilitrini artemiju kiausinius ir ikises sildytuva bei burbulaitoriu, pajungiau ~15val. Pliauska intensyviai, bvanduo geltonas nuo drusku.

Senasis "trenktas" siurbliukas valdo akvariume visai nusprogo. Isemiau. Ideau sena burbianti Valdo siurbli. Neimanoma susikalbeti per burbima :)

Perkosiau ciklopus ir suleidau i antra akvariuma maistui. Perkosta vandeni supyliau i Valdo akva.
i trilitrini prie ciklopu supyliau vandens is Juwelio, o i Juwel supyliau 1,5ltr OS vandens.


2015_0325 Trečiadienis
Ikriukai antro akvos stiklinėse laikosi gerai, mailius minta trynio maišeliu.

Kalbėdamas telefonu priėjau prie Valdo akvariumo ir netyčia pamačiau MAILIŲ!
Ant medžio šakos plaukiojo 3-4 savaičių Corydoras mailiukas :)
Akvarimas be filtro jau savaite, be šviesos - kelios savaitės, o be žuvų turbūt mėnesį.
Paskutinius ikrus padetus Valdo akvariume radau vasario 24d -ta pacia diena, kai ryte iskeliau patinelius is akvariumo, ir kai nudvese paskutinis, anksciau issirites mailius.

Paviršiuje plaukioja ričijos, o per nukeltą dangtį patenka tik lango šviesa.
Vienintelis pliusas - kad ir į šitą akvariumą leidau sugautų ciklopu, ostracodu ir vienalasciu. Siaip - kaip į rezervinį inda. Matyt jais ir issimaitino.
Mailių sugavau ir įleidau į antrą akvariumą prie ikriukų ir RedCherry krevečių.
Į Valdo akvariumą įdėjau jo seną filtrą ir uždėjau dangtį - birbia neįmanomai, bet šiek tiek išsifiltravo drumzlės, kurias sukėliau išimdamas seno filtro kempinę. Mailius antrame akvariume kuri laika buvo matyti, o paskui pameciau ji ant margo grunto.

Vanduo Valdo akvariume kvepia gerai.


2015 kovo 27 Penktadienis
Ryte patikrinau stiklines antrame akvariume:
- didysis (mėnesio amziaus) mailius tuo metu buvo iplaukes is tikline, ir jauciasi puikiai.
- antro C.Paleatus mailiuko, kuris buvo isirites pries kelias dienas stiklineje neberadau, o akvariume ju iziureti neina. Radau paskutini-trecia issiritusi mailiu is pirmuju surinktu ikru - dar su dideliu trynio maiseliu. Tiketina, kad issirito dar vakar - per 10 parų prie +21*C.
- antroje stiklineje issirite du C.Aeneus mailiukai, kuriuos perkeliau is kito akvos (padetus 15d, issirite per 11 ar 12 paru). Abu jau beveik be trynio maiselio.
Viso akvariume turetu plaukioti jau 1+5 mailiai ir dar laukia 5 ikriukai.
Vadinasi - perkelimas jau sukietejusiam ikriukui nekenkia, tik neturi gauti oro ir reikia uzdengti nuo šviesos. O nuo pelijimo tinka augalinis akvariumas, kuriame (matyt) nera pelijanciu maisto medziagu.

- paskutinėje stiklinėje penki "naujausi" ikriukai, atrodo, laikosi gerai, skaidrus, nors dar nesubrende. Stiklinės prilindusios ciklopu ir ostracodu, ir i juos megsta sulisti vysniukai. Krevetikes ikru neliecia. Akvariume radau gal 5 kreveciu isnaras - auga.
Filtro kempinė beveik neapsinesusi - 10k maziau siuksliu, nei zuvu akvariume.
Didysis mailius malasi po akvariuma jau gana greitai - iveikdamas filtro srove, o mazieji slepiasi uz ko gali. Paseriau dar ju smulkiu sausu maistu ir pripyliau perkostu ciklopu, bei vandens is kanalo.

I Valdo akva pripyliau koshto vandens is kanalo. Pildamas paploviau dugna ir atsivere molingas zvyras. Laikau ijungta sviesa kelias dienas - ant Riciju ir dumblio (salotu) daug oro burbuliuku. Filtra (valdo, birbianti) ijungiu tik kelioms valandosm, prajudinimui.

Artemijoms ristis nepadeda nei sildymas, nei oro putimas per tris paras - jokios gyvybes.

Vakare velai, pries einant gulti pasvieciau su staline lempa - ant antro akvos stiklo demes (lizdai, voratinkliai?), kuriu viduje juda kirmeles.


2015 kovo 28 Sestadienis
Ryte serdamas zuvis jau radau demiu nuo ikru ant stiklu. viena ikreli nuskynaiu su samana ir ileidau i antro akvos stikline, antra radau aplipusi su akmenukais, irgi perkeliau.
Grizes is gamtos 18val matau, kad nersia bronziniai.


2015 kovo 30 pirmadienis

Nunesiau 3x 10w, 3x15w, 3x 25w lemputes i Akvamanija.
Parsinesiau orini filtriuka (5Eu) - poreta kempine su vamzdeliu, kurio viduje slangute ir oro akmenukas.
Is Valdo akvos ispyliau vandeni, iskabinau lauk zvyra su moletu zvyru, supyliau savo extra sijota, kaitinta jurini zvirgzda, supyliau atgal ta pati vandeni ir dar 5 ltr is kanalo.
Vanduo ryzas - pailkau nusistoveti.


2015 balandzio 03 Penktadienis
Nupirkau zvejybini tinkleli mailiui ir sukarpes sudejau i Antra ir Valdo akvas kaip sinas samanoms.
I antra akva prikisau ir samanu uz tinklo. tik pitvirtinimas netvirtas.2015 Balandzio 06 pirmadienis po Velyku
Vakar antrame akve nudvese viena red cherry. Neemiau - palikau suesti.
Ant Juwel siandien riebi pleve - buvau uzsukes oro padavima, dabar vel paleidau. Lengvai ima ruduoti juostele 1cm po grutu palei stikla. Amankes puola maista kaip isbadejusios, nors dumbliu turi pakankamai. Temperatura Juwel laikosi +21-22*C, o antrame +22-25*C.
Didysis mailius duodasi po antra akva aktyviai. Mazuju matau ne daugiau dvieju. Bet visada matydavau du vienodo ydzio, o siandien maciau du labai skirtingu gabaritu, tai tikrai ne tuos pacius. Idomu, kiek ju isviso yra? Turetu buti bent 7-8.
Siandien po ilgos pertraukos daviau saldytu trukliu coriams - is kart taskuota pradejo nersti. Idejau siek tiek maisto i antra akva.
Imeciau kelias zoles is Juwel i Valdo akva.
Zoles skyleja, samanos zelia gerai, bet kitos zoles neauga, arba vos vegetuoja. Net rotala colorata leidzia nebe raudonus, o visai zalius virsutinius uglius. Amankes nuede ambulio visus minkstus lapus. Auga vienas mazas stiebelis, nors pries tai augalas vesejo ir dalinosi.
Ipyliau is akies po pora ml trasu i abu akvas.

2015 balandzio 13 pirmadienis
Uzteko poros trasu pylimu, ir per savaite apdumblejo abu akvariumai. Nuvaliau priekinius stiklus, bet dumbli praploves sentipona, paleidau akvariumuose.
Antrame akvariume ant stiklo burys amebu - ryskai zaliu, besimaitinanciu dumbliu. Ir ja nubraukiau.
Red Cheriai megsta listi uz tinklo prie samanu, palei galine siena. Gerai - tures sleptuve.
Maciau ir planariju ant stiklo antrame akvariume. Primaitinau, vadinasi :) Vis dar plaukioja ciklopai. Ostracodu nebematau niekur - matyt jau suede.
Mailius auga gerai - matau tris. Didysis jau kokiu 2cm, gana ilgu nugariniu peleku, o mazieji apie 1cm - ryskiai auganciomis galvomis.

I Valdo akva perkeliau po viena daiga skirtingu zoliu is antro ir viena daiga Ambulia is Juwel.
Atpjoviau du gabaliukus agurko ir salotu, ir idejau i Juwel ir antra akva - maciau, kaip Amano valge agurka. Dvi raudonas Red Cherry pateles ikeliau i Valdo akva - viena su ikrais tarp koju, o kita - su ikrais ant nugaros.

Pamates, kad ant samanu vienas ikriukas, ji iskeliau su stikline vandens ir samanos daigu, idejau su visa stikline i antra akvariuma ir apdejau "salotomis".
I Valdo akva perkeliau visus tris C.Aeneus, o i antra akva - visus tris C.Paleatus.
Paseriau saldytais trukliais ir artemijomis. Maciau, kaip mailius vargdamas draske tiek artemijas, tiek truklius.
Aeneus treciasis baltausis (dapirktas) jau ima zaisti poravimasi, bet as dar nesuprantu - kaip patele, ar kaip patinas - pelekas kaip pateles, bet persekioja patele.
Nuleidau 5ltr is Antro is 3 ltr is Valdo akvos ir akciai isnesiau i balkona atvesti. Atidariau orlaide prie akvariumu.

Zoles skyleja, ir vargsta, bet visos samanos auga puikiai ir dideliu tempu tempu.


2015 balandzio 14 antradienis
Per nakti Valdo akvoje temp nukrito nuo +22*C iki +19*C, o antrame nuo +23*C iki +21*C.
Supylus atvesusi balkone vandeni, nieko nepakeiciau - matyt jis buvo tik vos vesesnis.
Paseriau - antra akva tik trukliais, Valdo akva ir trukliais ir artemijomis, nes cia nera mailiu. Antrame akve zuvys megsta "ilsetis nejudedamos, nes ten cirkulaicija labai maza, bet i pairsiu kylant nemaciau - matyt riciju sluoksnis duoda pakankamai deguonies.
Kaip Cheriai valge agurka nemaciau, bet po nakties jis apgrauztas.


2015-bal-18 Su Luku apklijavome plevele antro akvos virsu - sviesa nebepraeina pri sonus. Liko vienas tarpas. Atrodo daug geriau. Iskeliau zuvis i bendra is abieju akvu. Tik mailius palikau kur buvo.


2015 balandzio 20 pirmadienis
Vakar pamaciau ikriuka bendrame akvariume. Keldamas dangti, imeciau i vandeni visa prailgintuva su visais laidais. Neuztrumpino, bet teko viska kraustyti, nuleisti vandeni, nukelti akva, ispjauti skyles lentynoje ir pertvarkyti rozete. Visa diena prazaidziau.
Po perkelimo radau dar viena ikreli ant C.Affinii lapo, nukirpau ir ikeliau i antra akva. Paskui ant samanu sienos pamaciau dar du ikriukus, bet ju kol kas neemiau, nes jie gavo oro, kai buvau isleides akvariuma, tai ar isliks - neaisku.
Nukirpau siulus kuriais buvo priristi anubias ir JavaMoss ant didziosios ir mazosios sakos. I maza saka samanos atrodo nelabai isitvirtinusios. Bet ne beda.

Perkeliau is Valdo akvos raudonas Cherius i antra akva, o mazai raudonas - pas Amano i Juwel. Viso i Juwel perkeliau 6 mazai spalvotas RedCherry krevetes. Is esmes jos leidzia laika samanose.

Paseriau antra akva mailiu maistu, o Juwel - ikrais ir artemijomis.2015 geguzes 04 pirmadienis

Šiandien atlikau švesos matavimus profesionalia įranga, rodančia Lux ir Kelvinus - 4cm nuo šviesos šaltinio, virš vandens ir ...
trijuose gyliuose PO VANDENIU.

Matavimus dariau tokiomis salygomis - keli matavimai ore ir keli skirtingame vandens gylyje. Matuota tik akvariumo centre.
Del skirtingo akvariumo auksciu, gavosi skirtingas matavimo gylis cm.

Keturi skirtingi gelavandeniai akvariumai.
"Gitroma"
1. 100ltr, be augalu, viena T5 28w 4000K lempa, 35cm vandens lygis:
Atstumas nuo sviesos iki vandens ~15cm.

1.1. 4cm nuo lempos - 5900lux - 3320K.
1.2. virs vandens - 1440lux - 3140K.
1.3. 1cm po vandeniu - 1200lux - 3100K.
1.4. 15cm po vandeniu - 690lux - 2850K.
1.5. 30cm po vandeniu - 605lux - 2800K.

"Gitroma"
2. 100ltr, be augalu, viena T5 28w DayLight (6500K) lempa, 35cm vandens lygis:
Atstumas nuo sviesos iki vandens ~15cm.

2.1. 4cm nuo lempos - 4220lux - 4830K.
2.2. virs vandens - 1250lux - 4570K.
2.3. 1cm po vandeniu - 830lux - 4360K.
2.4. 15cm po vandeniu - 625lux - 3920K.
2.5. 30cm po vandeniu - 432lux - 3530K.

Mano antras
3. 73ltr LED 6400K apšvietimas, 30cm vandens lygis, daug paviršinių augalų.
Tie patys LED abiejuose akvose.
Atstumas nuo sviesos iki vandens ~8cm

3.1. 4cm nuo lempos - 4920lux - 5500K.
3.2. virs vandens - 1650lux - 6410K.
(cia reikia zinoti, kad LED darbine spalva matuojama per <5cm, todel is toliau yra teisingesne nei per 4cm).
3.3. 1cm po vandeniu tiesiogiai - 775lux - 4890K. (lapu itaka sunku ivertinti).
3.4. 1cm po vandeniu per Limnobium leavigatum lapus - 274lux - 3960K.
3.5. 10cm po vandeniu per Limnobium leavigatum prasklaidytus lapus - 620lux-3780K.
3.6. 15cm po vandeniu tiesiogiai - 870lux - 5490K (lapu itaka sunku ivertinti).
3.7. 25cm po vandeniu - 535lux - 4990K (lapu itaka sunku ivertinti).
3.8. Atsispindejimas nuo vandens, matuojant is 5cm - 208lux - 3660K.

Mano Juwel
4. 54ltr LED 6400K apšvietimas, daug augalų, bet ne paviršinių, 25cm vandens lygis. Augalai matavimo neuzstoja, bet juntamai keicia sviesos temperatura.
Tie patys LED abiejuose akvose.
Atstumas nuo sviesos iki vandens ~3cm.

4.1. 4cm nuo lempos - 4920lux - 5500K.
4.2. virs vandens - 3060lux - 5190K.
4.3. 1cm po vandeniu - 2260lux - 5310K.
4.4. 5cm po vandeniu - 1720lux - 4980K.
4.5. 10cm po vandeniu - 1370lux - 4690K.
4.6. 20cm po vandeniu - 1100lux - 4610K.
4.7. Atsispindejimas nuo vandens, matuojant is 5cm -133lux - 4730K.

Grunto pirmuose akvariumuose nepamenu, bet itaka turetu buti minimali.
3 ir 4 akvariume gruntas - sijotas jurinis zvirgzdas 2-5mm frakcijos.

Akivaizdu, kad realus sviesos kiekis dugne gali buti 5-20kartu mazesnis, nei prie sviesos saltinio, priklausomai nuo biomases kiekio, atstumo iki sviesos saltinio.

Temperaturos kitimas taip pat didziulis - nuo 6400K matuojamo per 10cm nuo LED, iki 3960K, kai dsviesa krinta per lapus, ar 3660K, kai sviesa atsispindi nuo lapu.

Klauskite, jei kas neaisku.

2015_0522
Perkeliau didiji corydoras aeneus velo mailiu i bendra akvariuma. Ta, kuri rasdau Valdo akve kovo25d, tiketina - isnersta vasario 24d.
Tai siandien jam be 2 dienu 3 menesiai. Kadangi jis ilgapelekis, atskirame akvariume atrode proporcingai mazesnis uz suaugusius, nei yra is tikruju. Dabar jau ilgis beveik vienodas, tik mase per puse mazesne.
Is kart eme plaukioti su didesniuoju Aeneus patineliu.

Isroviau is akvos siuliniu apejusias Stringy Moss -atsilaisvino visa priekine dugno dalis. Gale samanos uzima baveik 1/3 akvos mases irpuse pavirsiasu. Po savaites teks retinti ir persodinti is naujo palei gala, nes pavirsiuje didelis rysulys, o palei dugna, seselyje, ruduoja mazas tankis.


2015_0621

Pardaviau Red Cherriu mailiaus ir idejau ziupsni Stringy Moss Jurgitai V.

Su Inga K. apsimaineme - as jau Stringy moss, Ambulio ir augalo, apvaliais lapais, kurio paadinimo nezinau. Supyliau kartu su vandeniu, kuriame plaukioja Dafnijos, ciklo[pai ir .
Ji man plesruno Urticularia vulgaris , dvieju rusiu samanu - dar reiks patikslinti kokiu (panasu i Taiwan moss ir Singapoore Moss ir dugninio MonteCarlo. Bet jos MonteCarlo lapai 3-5 kartus stambesni uz mano, kuris vargiai auga. Ar tai tas pats augalas ? Bus matyti, kai paaugs viename vandenyje.


2015_0701
Isnerse Juwelyje Taskuotieji Corydorai. Tikrai jei, nes bronzinaii perkelti. Kol prisibaudziau surinkti - suede visus ikrus.


2015_0713 (mazdaug) i anrta akva tarp stiklo ir dangcio ispraudziau ventiliatoriu. Ijungiau su sviesomis. Temeratura nukrito per para nuo +29*C iki +26*C.


2015_0715
Pertvarkiau Juwel - iskasiau lauk moleta zvyra.


2015_0723
Ant Valdo akvos pritvirtinau dirzelais dvi OPQUI CCFL 25w lempas. Kiek per anksti dangcio - kaista.


2015_0724
Juwelyje parejes pastebejau du C.Paleatus ikriukus (nes C.Aeneus kitame akve), o ant zoles radau dar viena. Isemiau i stikline po vandeniu, uzdengiau tinklu su guma ir ikeliau i antra akva. Temperatura abiejuose +24.5*C

Rinkau ikrus isjunges filtra, tai pamaciau pirma karta, kaip ryskiau ~20val is Valisneriju kyla deguonies burbuliukai. Del judancio vandens anksciau to nemaciau.

Antrame akve siryt temperatura 26*C, nors vakare buvo +24.5*C. Issijungus ventiliatoriui vandeni prisido "FAN3".


2015_0725
Nuskabiau Juwelyje prastus lapus nuo visu augalu. Pake4iciau dar 8ltr vandens, ipyliau po kamsteli EMA sulution Micro.
Buvau iskeles stikline su ikriukais is Antro akvos - visuose trijuose ikruose formuojasis balzganas viduriukas, o pakrasciai skaidrus. Vadinasi - ikrai apvaisinti.
Perkeliau C.Aeneus i Juwel is Valdo akvos po nesekmingo 2 savaiciu bandymo paskatinti nersti.
Patele is karto eme plaukioti apie Juwel stiklus.


2015_0909
Nupirkau dar vieną automatinę laiko rėlę (reguliuojamą kas 15minučių) ir perjungiau kitaip šviesas.
8vnt 1Watt OPTO23S 6500K LED + 1vnt 0,48Watt OPTO23S RED LED šviečia ant vienos rėlės ~10valandų (12val-22val). Per šito laiko vidurį (14al-18val) papildomai 4valandas dega dar 6vnt 1Watt OPTO23S 6500K LED.
12val-14val = 8.45Watt, 14-18val = 14.48watt; 18-22val = 8,45Watt.
Abiejuose akvariumuose šviesos tiek pat, nors tolygumas ir susimaišymas dėl aukštesnio dangčio augaliniame yra vizualiai geresnis. Be to, Juwelyje daug didesne ambulio ir valisnerijų mase sugeria šviesą.


2015_1006
Iš stiklo atraižų, nieko nepjaustęs suklijavau 22ltr vertikalų akvariumą.
Pirma jo paskirtis - talpa žuvų i augalų perkėlimui, norint suklijuoti augalinį akvą.
Antra paskirtis - indas augalų fotografavimui.
Trečia paskirtis - indas visų eksperimentinių dumblinų trilitrinių iš balkono su ostraqcodomis ir green algee supylimui.


2015_1008
Perkėliau augalus ir krevetes iš augalinio į 22ltr vertikalų indą.
Apvirinau naują šaką, kurią turėjau senai parsinešęs.


2015_1009
Perklijavau suskaldytą savo klijuotą augalinį akvariumą. Įklijavau sutvirtinimo juostą - šonai per centrą liko 1,5-2mm įsigaubę į vidų. Naudojau skaidrų silikoną - atrodo žymiai geriau. Ateity neverta naudoti juodo.
Grunto pridėjau 12ltr (kibirą) vietoje 7ltr. Naudojau tą patį skalautą ir naują. Gruntą sudėjau nuolydžiu - prie priekinio stiklo mažiau, prie galinio daugiau.
Po naktis vandens pripyliau žymiai daugiau. Apie puse vandens - to paties, dar 5ltr butelį nusiurbiaus su ostracodomis ir ciklopais iš balkono trijų indų, tada likusią dalį pripyliau šviežaus.
Augalus tik supyliau į vandenį (nesodinau) su krevetėmis ir paleidau siurblį. Dėl aukštesnio vandens lygio siurblį (AQAEL FAN3) dabar galiu pakelti žymiai aukščiau - nebesiremia į dugną su didele kempine.


2015_1010
Į 22ltr indą supyliau turinį iš balkono dviejų trilitrinių, kelių plastikinių butelių ir plokščio stiklinio indo nuo palangės kambaryje. Su visomis Ostracoda, Cyclops, Daphnia, RedCherry Shrimps ir visu žalsvu perdirbtu dumbliu. Į dugną pribėriau sijoto akvariuminio grunto, viename kampe padarydamas kalną. Įleidau 4 dugnines sraiges. Krevečių yra 6 ar 8. Paviršiuje plaukioja keli Amazon Frogbit ir dviejų rūšių plūdenos (mažųjų (duckweed) neikaip neišstengiu atsikratyti, nes jų lapelių yra visuose akvos gyliuose - nuo grunto iki paviršiaus.

Atsisukus tiesioginai saulės šviesai (nuo 14val iki 19val) iš žaliojo dumblio vyksta galinga fotosintezė su gausiu deguonis išsiskyrimu. Įdienojus didžiulis gumulas iš apdumblejusių samanų, siųlinio dumblio ir kitokių augalų likučių pakyla į vandens paviršių, o nakties pabaigai (išsivėdinęs) nusileidžia į dugną. Kairys dugno kraštas su kalnu lieka "neužgultas" gniutulo.
Įdėjau termometrą. Vandens temperatūra šokinėjo +18*C +26*C per pirmą parą.

Persodinau ąžuoliuką į vazoną, ant dugno ibėręs akvariuminio sijoto grunto, o aukščiau sumaišęs durpžemį su molio gabalais, kuriuos parsitempiau iš Žvelsos skardžio. Įstačiau vazoną į stiklinį gilų indą, kuriame anksčiau augo plūdenos, stringy moss ir gyveno krevetės. Gausiai pripyliau vandens - ąžuoliuko viršunė surasojo. Vadinasi - pasiurbė vandenį - gyvas, nors ir užpultas amaro.


2015_1012
Juwelyje nenustoja augti barzda (rausvadumblis). Nuo jų nupuvo weeping moss šaknys ant šakos. Nuskynęs visiskai ir nuvalęs nuo juodulių, permečiau į augalinį.


2015 spalio 13
Susodinau augalus augaliniame.

Visiškai išroviau iš augalinio paprastą Valisneriją - viename kampe palikau tik spiralinę.
Visos cryptocorynos, per savaitę nesodintame inde lapus nuleido lyg skroblai žemyn - lygiagrečiai su šaknimis, tai susodinti neišeina tiesiai - lapai susisukę, uždengia pusę akvos dugno.

Išrūšiavau samanas (6 rūšių) - Stringy, Christmas, Java, Weeping, Taiwan, ir dar kažkokai labai panaši i Taiwan. Stringy, Jawa, Christmas ir Taiwan aprišau apie naują šaką 4 lygiais ir "pastačiau"grunte kaip arką. Gali būti, kad Taiwan surišau kartu su Weeping.

Pirmas eksperimentas - buvau girdėjęs gandą, kad įtrinti smanomis akmenys apželia, tai padariau eksperimentą - paėmiau 5 skirtingo paviršiaus nedidelius akmenukus ir įtryniau delne su Taiwan moss. Gavosi sulčių spaudimas :) Vieną akmenuką įdėjau į Juwel, kitus į augalinį. Dar vieną akmenuką įtryniau Christmas moss ir padėjau į augalinį.

Antras eksperimentas - sukarpiau juodo tinklo gabaliukus ir pridėjęs ar prikaišiojęs skirtingų samanų daigų, įvairiai pritvirtinau pačiame akvos paviršiuje - palei šonus ir ant vidurinės pertvaros. Gavosi 6 paviršinio darželio plotai su skirtingomis samanomis, arčiausiai šviesos ir intensyviai skalaujami srove iš fleitos. Lauksiu gausaus žėlimo. Jei žels tikrai gerai, teks dažnai karpyti, nes užstos visą šviesą akvariume.

Trečias eksperimentas - į švarų trilitrinį stiklainį įbėriau grunto ir susodinau 5 rūšių samanas - mažesnes šakas aprišau ant 3 akmenukų, o du didesnius Weeping ir Christmas "kūmus" įsmeigiau į gruntą. Pastačiau ant palangės tiesioginiuose saulės spinduliuose. Vanduo iš augalinio akvariumo.

Ketvirtas eksperimentas - 22ltr vertikaliame inde į "grunto kalno" viršūnę įsmeigiau šakelę Christmas Moss. Visas "atliekas" nuo perrinktų ar trintų samanų irgi supyliau į tą indą. O prie stiklo kampų, kuris arčiau lango, sudrėkinęs prilipinau Taiwan moss ir Stringy moss taip, kad didžioji jų dalis po vandeniu, o dalis sudrėkinta virš vandens. Kadangi jokio vandens judėjimo nėra, tokio "drėgno" prilipdymo pakanka, kad samana laikytųsi ir virš vandens ir po vandeniu - pasisiurbtų vandenį ir neišdžiūtų, bei nenugrimztų į dugną. Turėtų įsikabinti į stiklą.


2015 spalio 14
Po nakties vanduo augaliniame visiškai išskaidrėjęs. Augalų masė atrodo kiek mažoka po buvusio knibždėlyno.
Trilitrinyje su samanomis vyksta fotosintezė, pripyliau iki viršaus puslitrį šviežaus vandens.
22ltr inde samanos nuo krašto nenugrimzdo, o krevetės doroja samanų likučius. Pilna ostracodų.


2015 gruodžio 03
Vakar vienas akvariumistas mane "davedė" iki galutinio taško - pasakė, kad barzdą išnaikino tik sumažinęs tiesioginę srovę. Jau anksčiau buvau skaitęs, kad rausvadumblis mėgsta augti srovėje. Akivaizdu, nes labaiusiai aplipęs filtro išpūtimas. Rekomenduotas vandens keitimas didesniais kiekiais - nepadėjo, pradėjimas lašinti CO2 barzdos nepaveike, užtat nudegino "Marima Ball" :(

Šiandien savo Juweliui (ten kur žuvys ir paprasti augalai) padariau fleitą per 3 akvariumo sienas iš 12mm žarnos, išgręžiojęs joje kokį 100vnt 2,5mm skylučių ir pritvirtinęs palei pat akvos viršu taip, kad uždėjus dangtį, nieko nesimato.
Uraganas mano akvariume iškarto liovėsi, ir įsivyravo tolygus vandens sukimasi, kaip ir augaliniame akvariume (ten tą patį buvau priverstas padaryti iš karto su 22mm žarna, nes FAN3, skirtas 150-250Ltr akvai ir patalpintaas į 75Ltr, darė tokią srovę, kad kėlė nuo dugno gruntą :)
Beje "augaliniame" (tika ugalai, sraigės ir Red Cherry, turėdamas tokį pat apšvietimą, gruntą, šviesą ir keisdamas tuo pačiu vandeniu, niekada neturėjau barzdos. Gal iš tikrųjų srovė ?

Beje prieš 3 dienas sumamžinau Juwelyje apšvietimą beveik perpus, nes atsibodo, kad Cryptos vien šliaužia pažeme :)

Va tokie pasikeitimai pas mane.

2016 vasario 01paryciai
Uzvakar - sestadieni, nupirkau du Otocinclus pabandymui. Pagal aprašymą, panašu į Otocinclus macrospilus, bet galibūti, kad jieskirtingos rūšies - atspalvis skiriasi, ir laikosi visada atskirai, nors rekomenduoja laikyti būreliais, mažiausiai po 3-4. Vienas laikosi ant stiklų, o kitasvisada po žolėmis.
Tik ileidus maciau du, paskui maciau tik viena ar po viena. Siandien, trumpam maciau abu. Labai baugstus.


2017_01 sausis.
2017_01 is Akvamanijos Corydorus Pigmej x10vnt

1.19 Is "Gitromos" pirkau 30vnt Zarijiniu tetru (po 0.65Eu), paemiau Ludwigia repens ir atbulini voztuva
Ludwigia repens buvo aplipusi stambiomis planarijomis. Viska ismeciau lauk.

1.24 Atskyriau 3 indus:
- 15ltr su Red Cherry ir Sakuromis tinkleliuose;
- 20ltr  - C.Paleatus, C.Pigmei, Cardinal tetra, Otto.Affinis ir Melanijos;
- 75ltr su 2/3 vandens - visi augalai.
Atskiedziau No Planaria (1 saukstelis skirtas 50Ltr i 50ml vandens) 3x saukstelius i 150ml.
i 15ltr -10ml, i 20ltr - 9ml, i 75ltr - 50ml vaistu tirpalo.

1.25 trec
Is Akvamanijos pirktas 1 indelis Pogostemon Erectus - tiesiog i tuscia 129ltr akva.
Pakeiciau visa vandeni krevetems ir zuvims. Augalams nekeiciau. Dozavau 15ml i 16ltr, 20ml i 20ltr, 50ml i 50ltr.

1.26d. Pakeiciau visa vandeni krevetems ir zuvims. Panasu, kad melanijoms jau "batai". Augalams nekeiciau. Augalams ir zuvois pajungiau LED sviestuvus (nebuvau ijunges) Dozavau 15ml i 15ltr, 20ml i 20ltr, 50ml i 50ltr.

2017_0201 Treciadienio vakaras
Padaviau akvariumams 12V is teisingo maitblokio, kurio itampa nekrenta nuo apkrovos, tai pamaciau, kas yra sviesa
16Ltr, 22Ltr, 75Ltr ir 129Ltr akvariumai dabar apsviesti 12.11V x 7A sviesa, t.y 84.77W.
Is seno maitblokio, kuris turejo vezti stabilizuotus 160W, gavau tik ~10V x 3.4A = 34W. Zodziu - su tais paciais ledais buvo mazdaug 2x maziau galios ir 3x maziau sviesos.
Pats maitblokis (66A, 800W 220AC-12VDC) ant ~229V pasiima 0.56A, t.y. 128.24W elektros. Tai pagal toki apkrovima 128W(220V-AC) versdamas 84.77W(12V-DC), yra 65% efektyvus, iskaitant du coolerius, kurie dirba 12V.
Einu matuoti kitu pramoniniu maitblokiu