Thursday, February 5, 2015

Gandai ir Naujienos

 Tema parasiau efoto.lt

Visi žinome, kaip vertybinių popierių birža sukelia ekonomikos krizę per kelias valandas.
Jai tereikia paleisti gandą - "karas, badas, tragedija", ir visi iškart stengiasi atsikratyti nuostolingų akcijų...

Tas pats ir su technikos gandais - gamintojas saikingai anonsuoja naujienas, siekdamas sužadinti galimų klientų susidomėjimą, bet nenuvertinti lig tol buvusio produkto. Tik

savalaikis naujienų žinojimas garantuoja rinkos stabilumą.

Kiek svarbus momenttinis gando paskleidimas vartotojų (šiuo atveju - pentaxistų) tarpe?
LABAI.
Nes jis tiesiogiai aktualus finansiškai. Tik suprasdamas daiktų vertės kitimą, galiu prognozuoti savo piniginę. Žinodamas, kad bus mane dominantis FF, aš ryte nebepirksiu APS-C objektyvo. O visus neparduotus FF objektyvus iš skelbimų išimsiu, arba pakelsiu kainas.

Du Faktai:
1. Vakar aš sėdėjau Tauragėje, kalbėdamas apie Pentax FF objektyvų perdarymo galimybę kitiems FF bodžiams. Ryt būčiau pradėjęs ieškoti tekintojo naujiems bajonetams. Po paskutinės naujienos, visi planai pasikeitė.

2. Per šiąnakt (diena USA) pentaxforum'e iš skelbimų jau dingo dalis puse FF fixų, o kitiems pakilo kainos.

Dirbtinai stabdant naujienas ir gandus šiame forume (Ignas trina Pentax grupes naujienas ne pirmą ir net ne dešimtą kartą), jos jau kelias valandas aptarinėjamos Facebooke.

Kai "naujiena" buna pavėluotai paskelbta efoto, ji jau nebeįdomi, nebeskaitoma ir nebekomentuojama tų, kam iš tikrųjų aktuali. Elementaru...

DU KLAUSIMAI IGNUI:
1. Koks skirumas KAS paskelbs naujieną čia?!
Argi ne svarbiau, kad ji būtų čia paskelbta, ir šio tinklapio nariai tai aptarinėtų? Kam savanoriškai stabdyti šio forumo lankomumą? Kam užsikrauti aktyvių vartotojų darbą ant

admino pečių? Ar ne geriau būtų daryti savo darbą kurį gali atlikti tik adminas, vartotojams paliekant savo darbą - naujienas, aptarimus ir diskusijas?

2. Ar žinai, kaip UŽPI..., kai rašai, dėlioji žodžius, kartais šąlančiasi pirštais, kartais ieškai WiFi, kad parašyti bendraminčiams naujieną, o ją ima ir užblokuoja!
Lyg būtum iškeikęs visą bendruomenę...

Šitie klausimai retoriniai, nes jie turi VISIEMS akivaizdų atsakymą - tai elementari NEPAGARBA.
Tad tiesioginis Igno atsakymas nebūtinas.
O ta nepagarba, individualūs blokavimai, pasikartojantys apribojimai, bei žinutės "nevaryk Dievo į medį" lipa per gerklę...

Nebijau būti ištrintas, nes zmonių, su kuriais bendrauju gyvai, neriboja efoto. Tie, kam manęs reikia - žino, kaip mane rasti už efoto ribų.

P.S.
Igną, kaip vieną iš pagrindinių kenkėjų pentaxistams (už dešimčių diskusijų blokavimą ir temų trynimą), aš ištryniau iš efoto Pentax grupės. Seno Pentax objektyvo turėjimas nė vieno nedaro pentaxistu... Jis neturi moralinės teisės joje vėl atsidurti.

P.P.S.
Nesunkiai prognozuodamas Igno reakciją, tą patį tekstą kopijuoju į savo blogspotą, FB profilį ir pasidarau printscreen.

Na, po šitokio Igno prisipažinimo man aiškūs efoto reikalai.
Nebeturiu ką pridurti ir nieko ten rašyti nebežadu.

No comments:

Post a Comment