Wednesday, September 25, 2013

Mobilus telefonas - geriau už PRO fotografo monitorių...

Tai ne jumoras...
Tai juokas per ašaras :(

Mobiliųjų savininkai mato žymiai geriau, nei 90% Lietuvos "fotografų".

Brangūs kolegos, Jūsų klientai jau keli metai savo išmaniuose telefonuose ir net televizoriuose mato visą jūsų nuotraukų broką - kiekviena murziną pixelį, kiekvieną perdegimą...
Rašau visiškai rimtai.

Nes 90% "fotografų" vis dar "dirba" prie dvidešimt metų pasenusios TN technologijos monitorių.
Dar daugiau - pusė iš jų "dirba" su NEREGULIUOJAMAIS nešiojamasi monitoriais, kurie neturi nei kontrasto, nei RGB reguliavimo...
Ir dar daugiau - perka pigiausius su ~50% sRGB spalvingumo.
(apie "profus" prie blizgančių iMac ir MacBook išvis patyliu).


Jau 1990m sausio 9d Guenter Baur JAV užpatentavo išradimą, leidžiantį išspręsti prastą didelės raiškos TN monitorių vaizdo kokybės klausimą  - tas išradimas dabar vadinamas "VA  ir IPS technologijomis".
"In the mid-1990s some technologies were designed—typically IPS and VA (Vertical Alignment)—that could resolve these weaknesses were applied to large monitor panels."
http://en.wikipedia.org/wiki/IPS_panel#Technology

1996 Hitachi pradejo masinę IPS gamybą:
http://en.wikipedia.org/wiki/TFT_LCD#In-Plane_Switching_.28IPS.29

Kova tarp gamintojų vyksta arši - vaizdo kokybe varžosi tiek Televizorių:
http://www.youtube.com/watch?v=hpjYLGLs65c

tiek Mobilių telefonų gamintojai:
http://www.androidauthority.com/lgs-ah-ips-lcd-vs-samsungs-super-hd-amoled-fight-27359/

LG yra didžiausia didžiausia IPS panelių gamintoja ir tiekia ekranus NEC, DELL, ASUS, APPLE..
http://en.wikipedia.org/wiki/LG_Display
http://www.ipslcd.com/en/front/home/main.jsp

Net lietuvių Mikrovisata gamina plansetes eStar su IPS kainuojancias nuo 600Lt...

Štai - net extremalams skirtas "Kyocera Torque" turi 4" IPS ekraną:
http://www.phonearena.com/phones/Kyocera-Torque_id7674

Jau nuo 2011m galima dirbti naujais Samsung Super PLS monitoriais:
http://www.samsung.com/lt/consumer/it-devices/monitors/home-and-office/LS27A850DSR/EN-spec

O nuo 2011m pirmo ketvirčioį Samsung ir į savo išmaniuosius telefonus ėmė montuoti SuperPLS ekranus, nes jie leidžia išgauti didesnę rezoliuciją, geresnę spalvinę kokybę ir gaminami pigesne technologija už IPS:
​http://www.samsung.com/global/galaxys3/superamoled.html


Kadangi Samsung 2012-tais turejo 28% pasaulinės mobilių telefonų rinkos
http://en.wikipedia.org/wiki/Mobile_phone#Manufacturers

Tai drasiai galiu tvirtinti, kad...
40-50% Lietuvos gyventojų mato spalvas telefonuose taip pat gerai, kaip profesionalas fotografas kalibruotame IPS monitoriuje (kiek tokių yra - man sunku pasakyti).

O... 95% mobilių turėtojų mato 3kart geriau, nei fotografai prie nekalibruotu nešiojamų kompų.


Aš džiaugiuosi, kad pagaliau atėjo laikas, kai profas vėl skirsis nuo mėgėjo ir kiekvienas klientas galės tai patikrinti - tiesiog telefone :)


Kodėl apie visa tai rašau ?

Todėl, kad TAIP - jūsų kliento mobiliakas dažnai kokybiškesnis už Jūsų naujus ACER nšiojamus ar MacBookPro su Retina ...
Todėl kad pavargau iš "šūdo vašką spausti" kalibruodamas Jūsų mėlynuojančias piguvas...

Ir todėl kad normalus 23" IPS monitorius kainuoja 2 kartus pigiau uz ta pati Galaxy S3 ir kiekvienas fotografas gali jį nusipirkti ir susikalibruoti...

Efoto.lt sioje mano temoje iskeltas klausiams:
Kodel Oboliuo (Apple) negali naudoti profas

Mano atsakymas
iMAC neskirtas profams-fotografams del 5 paprastu dalyku:

Pirmi 3 aktualus ir naujiems iMac'ams su IPS :
1. Nera kontrasto reguliavimo.
Kas supranta, ka duoda kontrasto matymas nuotraukoms, tam aiskinti nereikia. Kas nesupranta... aiskinimas nebepades.
2. Nera galimybes reguliuoti RGB.
Todel neina suvesti neutralios baltos spalvos, o gamintojo nurodomas D65 (6500K) arba D50 (5000K) darbo salygose niekada neatitinka visiskos baltos. Tas patikrinta su daugeliu IPS monitoriu - uzstatai 6500K, o gauni 6300K-6800K. Kurioje vietoje nukrypimas - negaledamas reguliuoti RGB - nesuzinosi.
iMacui duodamas pasirinkti Native "D" reiksme  gauni salyginai balta spalva, bet gana didelius Delta nukrypimus. Pasirinkdamas D65 arba D55, gauni mazus nukrypimus nuo Delta, bet akivaizdu atspalvi
nid%3D988016%7Clink%3Dlightbox nid%3D988017%7Clink%3Dlightbox nid%3D988018%7Clink%3Dlightbox nid%3D988019%7Clink%3Dlightbox

3. Blizgus stiklas ant ekrano.
Suderinti darbo vietos apsvietima tampa beveik neimanoma. O kontrasto patikrinimo lenteleje smulkus skirtumai rodomi blogiau uz nesiojamus kompus.
Maciau MAC'a, kur tas stiklas nuluptas - kosmetinis vaizdas ne koks, bet matomas vaizdas zymiai geresnis.

Ketvirtas aktualus iMac'ams be ips:
4. Jei IPS suveda balta spalva ir pilka neturi atspalviu, tai be IPS nesuveda baltos spalvos - tenka "spausti is sh vaska".
nid%3D988022%7Clink%3Dlightbox nid%3D988025%7Clink%3Dlightbox nid%3D988027%7Clink%3Dlightbox nid%3D988028%7Clink%3DlightboxO pirmuosius iMAC slegia dar vienas baisumas:
5. Baisiai netolygus ekrano pasvietimas. Dazniausiai katastrofiskas. Bet dabar ju retai kur sutinku.

Ta proga paskutinius paveiksliukus idesiu is Didziausio "MacBook Profo" kompo kalibravimo. Scenarijus toks - sukalibruoju MacBook, ir prie jo du isorinius.

Fotografas jis puikus, bet kompu srityje jam sunku. Jis sake mokejes uz MacBook IPS matrica :( Deja, zmogu apgavo. As galiu buti neteisus, bet skaiciukai... Ta pacia diena kalibruoti du kompai - MacBook ir NEC, po 10 dienu dar du - tarp ju is PRO MAc Cinema HD. Jo Bookas pjauna visiskas pievas, o prie jo pajungti isoriniai NEC ir Mac Cinema HD rodo tiesiog puikiai. Bet jis liko nepatenkintas.
Zmogus bande visaip susivokti situacijoje - - ir tas dvi dienas man bande irodyti - "Juk Macas - PROFU KOMPAS!!!" Ir MacBook prie Nec pritempti prase, ir negalejo suvokti, kad juodai baltas saltas HD Cinema vaizdas yra teisingesnis uz jo Booka.
Report lenteles idedu specialiai su tiksliu laiku - jei kartasi paskaitys, gales patikrinti, kad tai tikrai jo kompu reportai ir print screenai:
nid%3D988048%7Clink%3Dlightbox nid%3D988049%7Clink%3Dlightbox nid%3D988050%7Clink%3Dlightboxnid%3D988051%7Clink%3Dlightbox nid%3D988054%7Clink%3Dlightbox nid%3D988055%7Clink%3DlightboxLiudna. Puikus fotografas - reklamines apgaules auka.
Jis negalejo patiketi, matyt palaike mane melagiu ir pasijaute izeistas. Isejo mane palikes bekalibruojanti jo kompa su kitais zmonemis. Daugiau jo nemaciau ir negirdejau... Gaila zmogaus - jam bus sunku prisipazinti sau klydus ir nusileisti ant zemes.

Stai kodel tiems, kas masto racionaliai ir susipazine su rimta iranga, sunku su MacBook fanatais. Fanatui net matant skaicius sunku patiketi tuo, kuo jis nelinkes tiketi...

No comments:

Post a Comment